Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Kolejne ministerialne smsy. Kierowane są do niezaszczepionych

Oceń

Nadal nie ma przymusu szczepień, nadal nie pojawiają się dalej idące ograniczenia swobody naszej swobody przemieszczania się. Pojawiają się jednak kolejne apele i zachęty do tego, by poddać się akcji szczepień.
Kolejne ministerialne smsy. Kierowane są do niezaszczepionych
Autor: Fot. ilustracyjne/pexels

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 28 listopada rozpoczęła się kolejna akcja smsowa. Niemal milion niezaszczepionych osób powinno dostać wiadomość z zachętą do udziału w tej akcji. Smsy są przesłane wszystkim osobom, które posiadają Internetowe Konto Pacjenta i nie poddały się do tej pory szczepieniom przeciwko covid-19. Treść przesyłanej wiadomości jest następująca:

UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID.  W swoim IKP znajdziesz e-skierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna.

 

Czy treść smsa jest zachęcająca?

Wydaje się, że wiadomość w tej formie raczej nie przekona nieprzekonanych. Jak uprzedza minister Adam Zalewski, nie jest to ostatnia taka akcja. Na sms-y w przyszłości powinni oczekiwać także ci, którzy w tej chwili przebywają na kwarantannie.

Akcja zachęcania do szczepień jest obecnie zmasowana, ale wydaje się, że nie trafia na podatny grunt. Co więcej, okoliczności powodują, że tego typu miękkie akcje mogą raczej wzmocnić niechęć do szczepień. Jak informuje dalej ministerstwo, do tej pory wysłano ponad 15 milionów smsów z informacją o możliwości zgłoszenia się na dawkę przypominającą (co najmniej 6 miesięcy od pełnego wyszczepienia) i kolejnych 5 milionów smsów do osób, które ukończyły 50 rok życia. Te ostatnie smsy informują o skróceniu o jeden miesiąc czasu niezbędnego pomiędzy kolejnymi dawkami.

 

Źródło info: Ministerstwo Zdrowia


Napisz komentarz
Komentarze
adam1 01.12.2021 16:13
Nie mają na co pieniędzy wydawać, a przy okazji ktoś dobrze zarobi

~~~~ja 01.12.2021 18:38
Zgadza się ktoś zarobi zamiast producenta respiratorów, zakładu pogrzebowego, księdza itd.

Betti 01.12.2021 15:08
Po co?

OH 01.12.2021 11:48
A PO CO?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a