Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Spektakl, który wbija w fotel. Zwyciężyli z niemal 8 tysiącami głosów!

Oceń

Spektakl „Generał i bomba” wykonany przez grupę teatralną funkcjonującą przy Bieckim Centrum Kultury zdobył nagrodę publiczności 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.
Spektakl, który wbija w fotel. Zwyciężyli z niemal 8 tysiącami głosów!
Autor: Fot. UM w Bieczu

 

Grupa Teatralna „Pracownia kata” działająca przy Bieckim Centrum Kultury odnosi sukcesy dzięki ciężkiej pracy i wysokiemu stawianiu sobie poprzeczki. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć to, że w zakończonym właśnie głosowaniu na nagrodę publiczności festiwalu BAJDUREK, grupa otrzymała niemal 8 tysięcy głosów (7891) zajmując tym samym najwyższe miejsce na podium w tej kategorii!

To z resztą nie pierwszy sukces bieckiej grupy teatralnej. Kilka miesięcy temu, w czerwcu, w czasie występu finalistów 36. edycji festiwalu BAJDUREK  jury przyznało zespołowi nagrodę specjalną za wykonanie spektaklu „Generał i bomba”. Jak uzasadnianio, nagroda została przyznana za

(...) przejmująco aktualną wizję zagrożonego zagładą świata (...)

 

W zakończonym niedawno plebiscycie na nagrodę publiczności spektakl „Generał i bomba” w wykonaniu bieckiej „Pracownik kata” zajął najwyższe miejsce na podium.

Kolejny sukces to okazja do gratulacji. Te, na ręce pani Dagmary Dżuły, złożył już biecki magistrat.

 

„Generał i bomba” to spektakl, którego scenariusz i adaptację przygotował Umberto Eco. Jest to historia generała i atomów zamkniętych w bombie. Całość historii to opowieść o człowieku, który zamierza rozpętać wojnę.

  • Scenariusz / adaptacja: „Generał i bomba” Umberto Eco
  • Reżyseria / scenografia / opracowanie plastyczne / kostiumy: Dagmara Dżuła
  • Multimedia: Tymoteusz Dżuła
  • Współpraca realizacyjna: Mateusz Matusik
  • Aktorzy: Karolina Kmiotek, Maja Kmiotek, Mateusz Firlit, Zofia Gomułka, Jessica Styk, Antonina Gurgul, Natalia Najsarek.

 

 

 

 

Źródło info: UM w Bieczu


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a