Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Jacek Jaworek nadal poszukiwany. Rozpłynął się w powietrzu, a może nie żyje?

Oceń

Pojawiające się co jakiś czas komunikaty wskazują na to, że bardzo niebezpieczni przestępcy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Służby zachęcają, by zgłaszać wszelkie podejrzenia.
Jacek Jaworek nadal poszukiwany. Rozpłynął się w powietrzu, a może nie żyje?
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info @

 

Rozpoczęła się właśnie wspólna kampania EUROPOLu i ENFASTu, której celem jest odnalezienie najbardziej niebezpiecznych osób, które prawdopodobnie ukrywają się na terenie Unii Europejskiej. Niektórzy z nich latami umykają organom ścigania, a ich dotychczasowe działania wskazują, że mogą nadal być bardzo niebezpiecznymi osobami.

Kampania „Najbardziej poszukiwani w Unii Europejskiej 2021” ma pomóc w ustaleniu miejsca ich pobytu, a także przypomnieć nam wszystkim, że tuż za rogiem możemy spotkać bardzo niebezpiecznych ludzi.

 

Przestępcy poszukiwaniu w związku z ciężkimi przewinieniami

Osoby, które są poszukiwane przez EUROPOL i sieć ENFAST to poszukiwani za najcięższe przestępstwa ludzie. Na liście są m.in. poszukiwani za zabójstwa, handel narkotykami i ludźmi. Ich ujęcie jest sprawą bezpieczeństwa nas wszystkich.

Na stronie internetowej >>>EU Most Wanted możemy bardzo szybko poznać twarze wielu osób poszukiwanych. Za pomoc w ujęciu niektórych wyznaczone zostały nagrody. Osoby zatrzymane znikają z rejestru, ale pozostaje informacja o tym, że akcja zakończyła się powodzeniem.

Na liście nie brakuje polskich nazwisk, w tym najbardziej chyba poszukiwanego teraz człowieka: Jacka Jaworka. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak możliwe jest to, że po dokonaniu potrójnego morderstwa i niemal natychmiastowemu rozpoczęciu intensywnych poszukiwań i blokad, mężczyzna ten nadal pozostaje na wolności.

Czy zawiódł system, czy też Jacek Jaworek był doskonale przygotowany do przestępstwa? A może nie żyje?

 

Policja apeluje o wsparcie

Polskie nazwiska na europejskiej liście poszukiwanych obejmują trzy nazwiska:

  • Jacek Jaworek – mężczyzna poszukiwany za dokonanie potrójnego zabójstwa przy użyciu broni palnej; zamachu na życie bliskich osób dokonał w nocy z 9/10 lipca 2021 r. Od tamtej pory, mimo szeroko zakrojonego działania służb, nie udało się go odnaleźć. Brak też możliwości potwierdzenia informacji, że Jacek Jaworek nie żyje.
  •  

Bardzo szybko pojawiła się informacja o wyznaczeniu nagrody za pomoc w jego ujęciu bądź pomoc we wskazaniu miejsca, w którym zostały ukryte jego zwłoki >>>Poszukiwany żywy lub martwy: policja wyznaczyła nagrodę pieniężną i ostrzega

O jego poszukiwaniach pisaliśmy kilkukrotnie, także w związku z podejrzeniem, że mężczyzna ukrywa się w pobliżu naszego regionu >>>Nadal może być na wolności, nadal niebezpieczny. Co się stało z Jackiem Jaworkiem?

 

  • Tomasz Leszczyńcki – mężczyzna poszukiwany jest przez wrocławską policję za zabójstwo żony, do którego doszło 9 listopada 1985 roku. Za kilkukrotne ugodzenie żony nożem w czasie awantury domowej i przez to doprowadzenie do jej śmierci mężczyzna został skazany na 15 lat pozbawienia wolności.
  • Jacek Kłos  – poszukiwany przez policję szczecińską za usiłowanie zabójstwa, do którego doszło 9 listopada 2007 r. w Kołobrzegu. Mężczyzna ten w porozumieniu z innym mężczyzną mieli zamiar podłożyć granat obronny typu F-1 pod samochód marki Mercedes. W chwili, gdy niedoszła ofiara miała usiąść w aucie, mężczyźni zamierzali zdetonować granat metodą na tzw. odciąg, powodując śmierć kierowcy auta. Celu nie udało się osiągnąć ze względu na zbyt małą siłę niszczącą wybranego do dokonania zabójstwa granatu.

 

Policja zachęca do pomocy w poszukiwaniach tych przestępców. Zgłoszenia można złożyć w pełni anonimowo za pośrednictwem wskazanej powyżej strony internetowej. W każdej ze spraw można również pojawić się bezpośrednio na policji i tam złożyć zeznania osobiście.

 

Źródło info: KGP


Napisz komentarz
Komentarze
Bvc 05.12.2021 07:08
Jesteście za słabi. Nie znajdziecie ich. Poza tym z policja się nie współpracuje. Zachowują się jak niemieccy okupanci.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023