Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Decoupagowe bombki prosto z Lipinek. Zobaczcie te cudeńka i spróbujcie zrobić je sami!

Oceń

Wyglądają jak misternie malowane, małe dzieła sztuki, ale ich wykonaniu podoła każdy z nas, bo w tej zabawie najważniejsza jest... cierpliwość! Oczywiście są i tacy, jak nasza rozmówczyni, którzy weszli na wyższy poziom decoupagowego szaleństwa – precyzja wykonania świątecznych ozdób przez panią Wiolettę przyprawia o zawrót głowy.
Decoupagowe bombki prosto z Lipinek. Zobaczcie te cudeńka i spróbujcie zrobić je sami!
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Bombki i medaliony wykonane techniką decoupage będą niepowtarzalną ozdobą choinki czy świątecznego stroika, ale również oryginalnym podarunkiem dla kogoś bliskiego.

Zaczęło się niewinnie od chęci ozdobienia choinki czymś nietypowym i tak szperając w internecie, natrafiłam na pierwszy instruktaż. Potem zaczęły się pierwsze, czasami nieudolne, próby – z kilku bombek, zrobiło się nagle kilkanaście, a potem to... już straciłam dokładną rachubę – mówi z uśmiechem Wioletta Lang.


Kiedy dopytujemy ile, tak na oko, bombek powstało, pani Wioletta przyznaje, że najpewniej dobija już do trzystu sztuk! A ile choinek zdobią jej malutkie dzieła sztuki? Tego nie wie nikt, bo oprócz wszystkich świątecznych drzewek w najbliższej i tej nieco dalszej rodzinie, bombki sukcesywnie trafiają do znajomych, jadą w świat, cieszą oczy ludzi, których pani Wioletta nawet nie zna.

Metodę decoupagowego ozdabiania przedmiotów wykorzystuje nie tylko w okresie świątecznym, bo spod jej ręki wychodzą przepiękne karafki, szkatułki, świeczniki... Z uśmiechem mówi, że niewiele jest przedmiotów w jej domu, których by nie... poprawiła! Często kupuje coś na pchlich targach ze starociami tylko po to, by dać upust artystycznej fantazji.

Przez pięć lat szlifowania swojej techniki stała się decoupagową mistrzynią, która nie ma sobie równych w okolicy. I nie chodzi o przyklejanie serwetek, któremu podoła każdy nas, ale o misterne zdobienia, bo te właśnie odróżniają jej prace od wszystkich innych.

Dla naszych Czytelników pani Wioletta przygotowała prostą instrukcję, jak krok po kroku przygotować w domowym zaciszu decoupagowe bombkę.

 

Medalion lub bombkę akrylową (lub styropianową) maluję dwukrotnie na biało pędzelkiem gąbkowym i zostawiam do całkowitego wyschnięcia.

W tym czasie delikatnie wyrywam motyw z serwetki lub papieru ryżowego i naklejam na wysuszoną powierzchnię bombki pokrywając klejem z werniksem, a następnie wszystko maluję matowym lakierem akrylowym.

Konturówką, czyli farbą do ozdabiania, maluję gwiazdki i posypuję brokatem.

Na koniec bombkę obklejam (przy użyciu kleju na gorąco) sznurkiem lub wstążką, często przyklejam również kokardkę. I gotowe!Napisz komentarz
Komentarze
Agata K-S Dąbrowa Górnicza 15.01.2022 10:49
Mam przyjemność współpracować z Panią Wiolą, ale nie wiedziałam, że ma taki talent artystyczny. Dziękuję, że Państwo o tym opowiadacie, a Pani Wioli serdecznie gratuluję.

Marta 15.01.2022 12:08
tak, to Cudowna Kobieta :))))

Kasia 10.12.2021 18:19
Super gratuluję

Lucyna 08.12.2021 15:13
Ale piękne! :))) Gratuluję takiej pasji i pozdrawiam serdecznie :)))

ja 08.12.2021 10:37
Śliczne :) maja ludzie zdolności!

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a