Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama TERMIX, znicze, wkłady, kwiaty - Przedmieście Dolne 73, Biecz - telefon 607 063 057 lub 501 569 020
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaStudio Treningu Personalnego, ul. Ogrodowa 2, Gorlice, tel. 535 990 898
Reklama Festiwal Dmuchańców 2025, 18-19 października 2025 - Hala OSiR Gorlice, ul. Sportowa 9

Halo – tu weekend! Jarmark bożonarodzeniowy, Poetycko-Muzyczna Bitwa, spotkanie autorskie i wernisaże

Podziel się
Oceń

Jak co piątek publikujemy najciekawsze wydarzenia i imprezy, które zostały zaplanowane w najbliższych dniach. Jeśli zastanawiacie się, jak ciekawie spędzić wolny czas, nie tylko w weekend, to poniżej garść inspiracji.
Halo – tu weekend! Jarmark bożonarodzeniowy, Poetycko-Muzyczna Bitwa, spotkanie autorskie i wernisaże

Autor: Fot. halogorlice.info ©


Zapraszamy też do wysłuchania nowego formatu naszego portalu #HaloZawiastuny w wersji audio, do odsłuchania na Spotify oraz naszej podstronie.






NIEDZIELA (12 GRUDNIA), godz. 8, Ropa, sala teatralna przy kościele: Jarmark Bożonarodzeniowy

Na stoiskach będzie można kupić różnego rodzaju dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe, a także świąteczne wypieki, przygotowane przez placówki oświatowe z terenu gminy oraz lokalnych twórców rękodzieła.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 8-13 w sali teatralnej przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


NIEDZIELA (12 grudnia), godz. 11, gorlicki Rynek: 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

NSZZ Solidarność przy wsparciu Miasta Gorlice zapraszają na uroczystości upamiętniające 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.


NIEDZIELA (12 GRUDNIA), godz. 18, Gorlickie Centrum Kultury: XXVI Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami

W Bitwie wezmą udział dwa zespoły, które są związane z powiatem gorlickim. Projekt Leśmian, w którego skład wchodzą Monika Bubniak i Przemysław Książek oraz projekt muzyczny Łemjazz Mirosława Bogonia.


CZWARTEK (16 GRUDNIA), godz. 18, Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach: wernisaż wystawy prac Krzysztofa „Milusia” Piotrowskiego

Krzysztof Piotrowski, urodzony 4 września 1962 roku w Gorlicach, gdzie chodził do szkół, z których był wciąż przenoszony. Jedyną szkołą „plastyczną”, do której uczęszczał, było Technikum Obróbki Plastycznej Metali w Gorlicach. Jako artysta tworzy i pracuje od czasów szkoły podstawowej, pozostając niezrzeszonym do dziś. Obecnie mieszka w Gładyszowie, gdzie prowadzi Galerię Autorską „Pod Mostem”.


CZWARTEK (16 GRUDNIA), godz. 18, Klub Jubilat Gorlice: Zanim wyjedziesz w Bieszczady

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Nóżką, Marcinem Sceliną i Maciejem Kozłowskim, twórcami książki „Zanim wyjedziesz w Bieszczady”.

Nóżka, Scelina, Kozłowski – bieszczadzkie trio składające się z dwójki najsłynniejszych leśników w Polsce i kulturoznawcy. Ten nieoczywisty kolektyw w świetnie przyjętej serii „Zanim wyjedziesz…” odkrywa przed nami tajemnice bieszczadzkiej przestrzeni. Jest ona pełna natury, historii, pytań o przyszłość oraz wyjątkowych ludzi, którzy tworzą bieszczadzki mikroklimat.


PIĄTEK (17 GRUDNIA), godz. 18, Kasztel w Szymbarku: wernisaż wystawy rzeźb Janusza Krauze

Otwarcie wystawy rzeźb gorlickiego artysty, autora m.in. pomnika Kazimierza Pułaskiego i Wojciecha Biechońskiego w Parku Miejskim w Gorlicach. Jego dorobek obejmuje rzeźbę, malarstwo i projektowanie plastyczne.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego