Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Tonizacja twarzy – fakty i mity

Oceń

W obecnych czasach pielęgnacja twarzy może stać się prawdziwym wyzwaniem. Chociaż dostęp do kosmetyków jest niezwykle prosty, ich coraz większa liczba, innowacyjne formuły i właściwości sprawiają, że niektóre osoby mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego produktu, który będzie spełniał potrzeby ich skóry. Kosmetykiem, który obowiązkowo powinien znaleźć się w każdej rutynie pielęgnacyjnej, jest tonik do twarzy. Poznaj najważniejsze fakty i mity na jego temat.
Tonizacja twarzy – fakty i mity
Autor: Fot. materiały partnera

 

Tonik do twarzy i płyn micelarny to ten sam produkt – fałsz

Porównywanie właściwości toniku do twarzy do działania płynu micelarnego jest niestety bardzo częstym błędem. Co więcej, wiele osób tego kosmetyku używa właśnie w takiej formie. Warto zapamiętać, że tonik nigdy nie powinien być stosowany jako kosmetyk do demakijażu, a płyn micelarny jako zastępstwo toniku. Zadaniem płynu micelarnego jest usunięcie makijażu i stosujemy go jako jeden z etapów demakijażu. W jego składzie nie znajdziemy składników, które działałyby w taki sam sposób jak tonik do twarzy.

Toniku do twarzy nie powinniśmy stosować jako zastępstwa płynu micelarnego. Nie zawiera on substancji, które umożliwiłyby rozpuszczenie i usunięcie makijażu. Głównym zadaniem toniku do twarzy jest bowiem przywrócenie skórze odpowiedniego, kwaśnego pH, które ulega zmianie podczas kontaktu z wodą i produktami oczyszczającymi.

 

Tonik do twarzy może wysuszyć skórę – prawda

Choć głównym zadaniem toniku jest przywrócenie skórze twarzy odpowiedniego pH, nie zmienia to faktu, że może on doprowadzić do wysuszenia bądź podrażnienia skóry. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce wtedy, kiedy tonik do twarzy nie jest dobrany do potrzeb naszej cery – na przykład posiadając skórę wrażliwą, wybieramy tonik o działaniu złuszczającym.

Niektóre z toników dostępnych na rynku mogą być na bazie alkoholu, który mocno przesusza i podrażnia skórę. Oprócz tego wyraźnie podnosi jej pH, a także może prowadzić do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej, która pełni ważną funkcję ochronną w skórze. W składzie toniku do twarzy również nie są wskazane SLS-y czy sztuczne barwniki i kompozycje zapachowe. One także mogą doprowadzić do przesuszenia i podrażnienia skóry. Na uwagę zasługują z kolei toniki do twarzy L'Oréal Paris, które zawierają dużą ilość naturalnych ekstraktów.

 

Tonik do twarzy jest istotny w pielęgnacji – prawda

Tonik do twarzy powinien stanowić podstawowy element pielęgnacyjny niezależnie od typu posiadanej cery. Nie tylko pozwala przywrócić naszej skórze odpowiednie pH, ale ułatwia składnikom aktywnym zawartym w kremie bądź serum o wiele łatwiejsze wniknięcie do wnętrza skóry. Oprócz tego, regularnie stosowany, w zauważalny sposób poprawia nawilżenie naszej skóry.

Na rynku znajdziemy toniki do twarzy zarówno do cery suchej, tłustej, mieszanej, dojrzałej, trądzikowej czy wrażliwej. Aby jego działanie przynosiło korzyści naszej skórze, tonik do twarzy powinien być zawsze dobrany do potrzeb naszej skóry i stosowany zgodnie z jego przeznaczeniem. W innym przypadku może podrażnić lub wysuszyć naszą skórę.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a