Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Zakończenie cyklu portretów niezwykłych seniorów z powiatu gorlickiego [VIDEO]

Oceń

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatniego już filmu z cyklu portretów ośmiu niezwykłych seniorów z terenu powiatu gorlickiego.
Zakończenie cyklu portretów niezwykłych seniorów z powiatu gorlickiego [VIDEO]
Autor: Fot. Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”/Julia Doszna

 

W tym odcinku poznamy Julię Dosznę – mieszkankę Bielanki – łemkowską pieśniarkę, która już od wczesnych lat dzieciństwa inspiruje się muzyką ludową, w której jak sama mówi „wzrasta”. Wraz z zespołem Łemkowyna miała okazję śpiewać na światowych arenach, między innymi w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.

Julia Doszna jest również stałym gościem na wszelkich przeglądach i festiwalach prezentujących kulturę mniejszości narodowych i etnicznych, gdzie wykonuje charakterystyczne dla łemkowskiej kultury czardaszowe rytmy.

 

Powstały film stanowi element kampanii filmowej o aktywnych seniorach z terenu powiatu gorlickiego w ramach realizowanego przez Fundację „Wyjdź z Domu” projektu pn. „Gorliccy seniorzy przeciw skutkom pandemii”. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 edycja 2021.

 

Filmowy cykl portretów gorlickich seniorów, odcinek 8. Julia Doszna

 

Materiał nadesłany: Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a