Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Urlop zaczyna się tutaj! Już w sobotę wielkie otwarcie! – wakacje.pl | Gorlice, ul. Sienkiewicza 2
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Sękowa. Dzieci mają nowe przedszkole [ZDJĘCIA]

Oceń

Gmina Sękowa obchodziła dziś wielkie święto. Zostało tam oficjalnie otwarte nowe przedszkole, na które mieszkańcy czekali od lat.
Sękowa. Dzieci mają nowe przedszkole [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Nowy obiekt powstał na kanwie starego budynku, z którego po modernizacji nie pozostało prawie nic. Ściany, których większość była drewniana, zostały wyburzone, a w ich miejsce wyrosły nowe mury. Jeszcze na wiosnę 2021 roku trudno sobie było wyobrazić, że już po kilku miesiącach stanie w tym miejscu gotowe, nowe przedszkole.

Teraz już jest. Piękne wnętrza, sale, kuchnia, wszędzie nowe sprzęty, krzesełka, zabawki cieszą oko. Na zewnątrz trwa jeszcze porządkowanie terenu, elewacja już jest wykończona i jeszcze pachnie nowością.

Dzisiaj (10 stycznia) odbyło się oficjalne jego otwarcie, którego gościem był marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Towarzyszyli mu przedstawiciele lokalnych władz samorządowych gminy Sękowa, z wójtem Małgorzatą Małuch na czele.

Rozbudowa przedszkola została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Koszt tych prac to ponad 1,1 mln złotych.

Wcześniej delegacja samorządowców odwiedziła nowo wybudowany most na granicy Siar i Sękowej.

Późnym popołudniem marszałek ma spotkać się także w Męcinie Małej z seniorami i zwiedzić Uzdrowisko Wapienne, gdzie ma powstać tężnia solankowa i park zdrojowy.Napisz komentarz
Komentarze
mama przedszkolaka 11.01.2022 09:23
brawo!! wspaniałe przedszkole, wspaniałe dzieciaki, wspaniałe panie przedszkolanki!!! duma Sękowej!!!! brać przykład!!!

mati 10.01.2022 22:10
Miny dzieci mówią wszystko... Musiała być to dla nich gehenna. Ciekawe co za przeproszeniem marszałek przywiózł dzieciom?

Stary dziad 10.01.2022 21:14
Sam projekt i realizacja jak najbardziej na plus. Gdy widzę jednak lansujących się dygnitarzy politycznych i kościelnych, to mnie jasna krew zalewa! Trochę skromności i przyzwoitości! Nie z waszych kieszeni To powstało! Ani kler, ani rząd nie ma własnych pieniedzy! To są pieniądze zwykłych ludzi! Jak wam nie wstyd! Tak zwyczajnie, po ludzku...

mjm 10.01.2022 17:05
Mamuśki dzieci jakieś niedoinformowane, bo bez maseczek

do mjm 11.01.2022 08:54
To nie mamuśki tylko nauczycielki przedszkolne.

mjm 11.01.2022 12:21
No to jeszcze gorzej, bo powinny dawac przyklad. pan wójt np w maseczce, a te jak nie wiadomo co bez.

ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a