Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Siedliska. Nowy domek dla pogorzelców rośnie w oczach. Burmistrz rozlicza się z pomocy rodzinie

Oceń

Zbliża się pierwsza rocznica tragicznego pożaru w Siedliskach. 27 stycznia 2021 roku o godz. 16.30 ratownicy z naszego powiatu ruszyli do nierównej walki z niszczycielskim żywiołem. Niestety w wyniku tego zdarzenia zginęła starsza kobieta, a czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową. Już następnego dnia po pożarze ruszyła lawina pomocy skierowana w stronę pogorzelców. Po pierwsze trzeba było zapewnić im najpotrzebniejsze rzeczy do codziennego funkcjonowania, a po drugie pomóc w odbudowie domu. Ten rośnie w oczach.
Siedliska. Nowy domek dla pogorzelców rośnie w oczach. Burmistrz rozlicza się z pomocy rodzinie
Autor: Fot. naszabobowa.pl

 

Już w kilka dni po pożarze został utworzony społeczny komitet, składający się z osób zaufania publicznego, który w ścisłej współpracy z burmistrzem Bobowej i bobowskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizował zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu dla poszkodowanej rodziny.

Do 31 grudnia 2021 roku na koncie zbiórki zebrano 138 tys. 65 złotych. Z czego 29 tys. 863 złote to datki do puszek, które były zbierane w różnych instytucjach, parafiach, szkołach, z kolei 19 tys. 906 złotych pochodzi z licytacji prowadzonych przez Centrum Kultury i Promocji Gminy w Bobowej, a 88 tys. 296 złotych to kwota wpłat indywidualnych darczyńców oraz firm i instytucji z terenu całego województwa małopolskiego.

Zebrane pieniądze pozwoliły na wykonanie następujących prac:

Jak wynika z powyższego zestawienia koszty dotychczas wykonanych prac i zakup niezbędnych materiałów wyniosły nieco ponad 106 tys. 165 złotych. Biorąc pod uwagę ceny rynkowe, wykonanie prac kosztowałoby około 154 tys. 260 złotych, a co za tym idzie, zaoszczędzona została kwota ponad 48 tys. złotych. To efekt nie tylko gospodarności gminy, która nadzorowała prowadzone prace, ale również faktu, że w budowę domu włączyli się członkowie rodziny pogorzelców.

W tej chwili na budowie trwają prace przy instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnym ogrzewaniu i docieplaniu poddasza. Do dyspozycji zostało jeszcze 31 tys. 900 złotych.

Oprócz zbiórki prowadzonej przez społeczny komitet zorganizowana została również druga zbiórka, którą założyli członkowie najbliższej rodziny pogorzelców. Na portalu Zrzutka.pl. zebrano w sumie 35 tys. 276 złotych. Pieniądze te zostały przeznaczone między innymi na odwiert studni głębinowej, przyłącz prądu, zakup desek, drobnych narzędzi i materiałów budowlanych. Z tej zbiórki pozostało jeszcze nieco ponad 4 tys. 600 złotych.

Rodzina otrzymała również odszkodowanie za spalony dom, z którego pieniądze nie zostały jeszcze wykorzystane na budowę nowego mieszkania dla pogorzelców.

 

O tym tragicznym zdarzeniu i zbiórkach na rzecz pogorzelców pisaliśmy w artykułach:

>>>Siedliska. Pożar drewnianego domu. Ratownicy znaleźli zwłoki kobiety

>>>Najbliższa rodzina pogorzelców z Siedlisk rozpoczyna zbiórkę na rzecz poszkodowanych

>>>Pieniądze z internetowej zbiórki dla pogorzelców z Siedlisk zostały przekazane poszkodowanej rodzinie

>>>Chciał się dorobić na nieszczęściu rodziny z Siedlisk

>>>Dom pogorzelców z Siedlisk rośnie w oczach. Zobaczcie sami

 

Źródło info: naszabobowa.pl


Napisz komentarz
Komentarze
@! 26.01.2022 19:54
A ktoś wie co z rodziną z Szymbarku? Skończyły się zbiórki i cisza. Budują coś?

Paco 24.01.2022 20:42
A co z tą rodziną z szalowy co stracili dach nad głową czemu nikt nie napiszę o tym co wczym oni są gorsi ja się pytam redakcję

ciekawa 24.01.2022 12:38
A co z rodziną z Szymbarku? Ktoś coś wie? Na ich rzecz zebrano kilkaset tysięcy i sami deklarowali, że podzielą się z rodziną z Siedlisk.

Witcher 24.01.2022 12:12
Dom budowany jest w miejscowości Stróżna

pegaz 24.01.2022 11:14
wszystko super tylko takim rodzinom powinien pomagać rząd ale oni wolą wydac 2 miliardy na sylwestra lub wysłać rydzykowi

~~~~ja 24.01.2022 18:22
Uprawisz antyrządową propagandę opartą na ludzkim współczuciu a nic bardziej chamskiego nie można zrobić... ale zapewne wyborca PO więc w sumie nie ma w tym nic zaskakującego... Pokaż mi rząd, który tak pomaga(ł) i nie mam na myśli tylko Polskich rządów no sorry ale prawda jest taga, że od tego nie są rządy tylko firmy ubezpieczeniowe i to ubezpieczyciel (gdyby byli ubezpieczeni) powinien wypłacić odszkodowanie. Tak, tak to właśnie działa jesteś ubezpieczony możesz liczyć na wypłatę a nie to zostajesz z niczym i możesz liczyć tylko na ludzkie współczucie i wsparcie.

Ale 24.01.2022 19:42
Samorządy mogą pomagać w różny sposób

MM 24.01.2022 21:01
Uprawiać antyrządową propagandę, opierając się na ludzkim współczuciu.. czyli, że należy współczuć obywatelom, mającym taki rząd, tak? Ok, tu się zgadzam.. :D A w kwestii ubezpieczenia to masz poglądy jak pewien polityk, który po powodzi zasłynął powiedzeniem "trzeba się było ubezpieczyć"... fajnie, że masz taki szeroki ogląd, nie tylko pisowski :P

Podpis 25.01.2022 07:51
Nie było innego rządu, który tak pomagał i prawda jest taga (sic!) że najlepiej tę pomoc widać na cenówkach w sklepie. 2 miliardy rocznie na qrwskiego powinno się znacznie lepiej spożytkować a nie tylko na prymitywną propagandę i robienie ludziom rzadkiej kupy z mózgu. Kwestia ubezpieczenia budynków to temat rzeka, ale pozwolę sobie krótko napisać: kto jest realistą ten ubezpiecza nawet w podstawowym zakresie bo zdaje sobie sprawę, że naprawdę różnie może być.

sldi 25.01.2022 10:03
Żaden rząd tak nie pomagał i żaden rząd tak nie zadłużał państwa a żyć na kredyt to nie problem.....a gdzie jest wasza wybranka pani poseł Bartusiowa czemu nie pomogła????????????ale jak przyjdzie czas wyborów to prosi o głosy

~~~~ja 25.01.2022 11:23
@sldi Po pierwsze z tym "nie pomagał" miałem na myśli, że żaden NIE jest od tego... a jak coś to podaj przykłady, który rząd i komu pomagał w takich sytuacjach? Po drugie żaden rząd nie zadłużył państwa bardziej niż rząd PO, który mało nie brakło a by zadłużył państwo bardziej niż na to pozwala Konstytucja i osoby za to odpowiedzialne poszły by pod TK... ale uratował ich wałek na OFE. Nie bierze się pod uwagę zadłużenia kwotowego to bajka dla ciemnego ludu. Patrzy się na dług w stosunku do PKB, bo każdy myślący wie, że łatwiej przykładowo oddać 2000 zł zarabiając 5000 zł niż 500 zł będąc bezrobotnym. Po trzecie jak nie zauważyłeś to jest Pani Poseł na Sejm a nie jakieś lokalne włodarze a więc nie ten szczebel aby zajmować się problemem jednej rodziny. Jeszcze gdyby to była jakaś masowa klęska np. powódź czy huragan to może ale nie w takiej sytuacji jakkolwiek brutalnie to nie brzmi.

Majkel 25.01.2022 11:10
ten (nie)rząd najbardziej by pomógł, gdyby nie pomagał

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a