Dodatkowe Zespoły Ratownictwa Medycznego będą działały w ramach czterech dysponentów, którymi są: Szpital Specjalistyczny w Gorlicach, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, Szpital Powiatowy w Limanowej oraz Sądeckie Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu.
U progu piątej fali epidemii podjąłem decyzję o kolejnym wzmocnieniu systemu ratownictwa – mówi Łukasz Kmita.
Od 1 lutego uruchamiamy 14 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego działających w ramach jedenastu dysponentów. Pięć z nich będą to ZRM-y 24-godzinne, cztery zespoły 12-godzinne oraz pięć ZRM-ów 8-godzinnych. Większa zakaźność wywołana wariantem Omikron przyczyniła się do wzmożonego ruchu karetek wyjeżdżających do pacjentów „covidowych”. Wychodząc naprzeciw zwiększającym się potrzebom podjęliśmy stosowne kroki.
W Krakowskim Rejonie Operacyjnym również pojawi się siedem nowych ZRM, które będą stacjonowały w: Oświęcimiu, Chrzanowie, Bukowinie Tatrzańskiej, Suchej Beskidzkiej, Proszowicach, Wadowicach oraz Skawinie.
Jeśli chodzi o bazę łóżek „covidowych” to jest ona na bieżąco dostosowywana do potrzeb. W ciągu tygodnia wahała się – z poziomu 2927 (18 stycznia) do 2959 (19 stycznia), następnie spadła do 2939 (21-22 stycznia), by potem znowu wzrosnąć do 2957 (24 stycznia) i ostatecznie wczoraj (25 stycznia) wynosiła 2937.
Wczorajsze (25 stycznia) raporty mówiły o 3230 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. W szpitalach przebywało 1742 pacjentów, z których 170 wymagało respiratorów. Potwierdzono 123 przypadki zachorowania na wariant Omikron.
Aktualnie w Małopolsce zaszczepionych jest 47 procent mieszkańców. Jak pokazują codzienne raporty, które otrzymujemy, to ciągle mało, a wirus wciąż nie daje za wygraną. Dlatego nieustannie zachęcam tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, aby zaszczepili się dla dobra swojego i innych – apeluje wojewoda małopolski.
Źródło info: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie








![Gmina Gorlice. Koło Gospodyń Wiejskich obchodzi 75-lecie istnienia [FOTO] zdjęcie przedstawia uczestników biorących udział w jubileuszu 75 lecia KGW w Bystrej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gmina-gorlice-kolo-gospodyn-wiejskich-obchodzi-75-lecie-istnienia-foto-1770496601.jpg)


![Czy to było włamanie? Policja na ul. Kochanowskiego [FOTO] zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wlamanie-do-mieszkania-1770408598.jpg)
![Kino Helios | Repertuar na bieżący tydzień [6-12 lutego] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Helios w Nowym Sączu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-helios-repertuar-na-biezacy-tydzien-6-13-luty-1770321237.jpg)



![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)

![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)





![Gorlice. Zdarzenie pojazdów na ul. Sikorskiego. Są ranni [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia karetkę pogotowia, dwa rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zdarzenie-drogowe-na-ul-sikorskiego-1770374499.jpg)
![Ten kierowca zostawił chyba mózg w domu [VIDEO] zdjęcie przedstawia samochody na jezdni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ten-kierowca-zostawil-chyba-mozg-w-domu-1770279643.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze