Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Chcesz zrobić szybki test antygenowy w aptece? Od najbliższego punktu dzieli nas 55 kilometrów...

Oceń

Od dzisiaj (27 stycznia) dostęp do bezpłatnych testów antygenowych wykonywanych w aptekach ma być nieograniczony. Schody jednak zaczynają się już wtedy, gdy chcemy taki test wykonać.
 Chcesz zrobić szybki test antygenowy w aptece? Od najbliższego punktu dzieli nas 55 kilometrów...
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Minister zdrowia kilka dni temu zapowiedział, że prowadzone są prace nad tym, żeby dostępność testowania była możliwa w każdej aptece w Polsce.

Na dzisiaj test można wykonać jedynie w aptekach, które biorą udział w programie, a tych niestety nie jest zbyt wiele. Dlaczego? Bo apteki muszą spełnić odpowiednie warunki lokalowe i mieć przeszkolony personel. Zdecydowanie trudniej spełnić ten pierwszy warunek, by zapewnić odpowiednie miejsce, które będzie komfortowe i bezpiecznie nie tylko dla osób testowanych, ale również dla innych klientów apteki.

Tam, gdzie ów testy można wykonać są one finansowane przez NFZ i przeprowadzą je farmaceuci.  Pacjent otrzymuje wynik za na miejscu, ale również jest on widoczny w Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP.

Co ważne, ich wyniki zostaną odnotowany w systemie, który monitoruje sytuację epidemiologiczną. Jeśli wynik będzie pozytywny, to osoba zakażona zostanie objęta nadzorem epidemicznym i trafi na 10-dniową izolację.

Jak zapewnia Naczelna Izba Aptekarska apteki mają włączać się do programu sukcesywnie, tak samo jak ma to miejsce w przypadku placówek, które realizują szczepienia przeciw COVID-19.

Póki co najbliższa nam apteka, która wykonuje testy antygenowe jest w Tarnowie czyli jakieś 55 kilometrów od Gorlic, a kolejna w miejscowości Dobra w powiecie limanowskim – około 60 km od nas.

Mapę z aktualnymi puntami, gdzie można wykonać bezpłatny test antygenowy znajdziecie TUTAJ

 

Źródło info: interia.pl/pacjent.gov.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Pibać Jes 27.01.2022 22:11
Do niedawna w aptece nie można było prowadzić i robić niczego co nie jest związane z lekami. Nagle gdy wszystko się wali, rząd łata dziury farmaceutami i teraz są specjalistami od szczepień, testowania i może jeszcze frytki do tego dla czekających na test?

Zibi 27.01.2022 22:00
Gwiazdek przeczytaj wymogi dla apteki osobne wejście osobne pomieszczenie więc dlatego tak mało jest tych punktów.Nie jestem zwolennikiem PiSu ale denerwują mnie tacy ludzie wszystko krytykują ale po wszystko PIERWSI wyciągają

?gwiazdek 27.01.2022 22:45
I ile masz takich aptek w Polsce obecnie ?? Na dzień dzisiejszy około 100. To na jedną aptekę statystycznie przypada 600 000 obywateli. A najbliższa Gorlic jest w Tarnowie i Dobrej k. Limanowej. Zadowala Cię to ?? Bo efekt propagandowy jest tylko aptek jak na lekarstwo (sic).

Kapiszon 27.01.2022 21:24
Ale wy poważnie wierzycie tym testom, serio? Ja mam wrażenie że jak bym miał zapalenie ucha to test by wyszedł pozytywnie.

monia 27.01.2022 13:28
Na stronie pacjent.gov jest informacja, że można się testować w aptece w gorlickim szpitalu.

redakcja haloGorlice 27.01.2022 13:44
Nie można. Dzwoniliśmy tam.

hiv 27.01.2022 13:14
w życiu nie zrobię testu

To 27.01.2022 14:36
test ZROBI ciebie :>)

?gwiazdek 27.01.2022 12:59
Jestem pod wrażeniem skuteczności i siły działań tzw. „dobrej zmiany”. Decyzja rządu o testowaniu w aptekach jest prawie tak głupia jak ich rządzenie. Oby jak najszybciej odeszli w niebyt…….

~~~~ja 27.01.2022 16:39
A możesz rozwinąć dlaczego jest "prawie tak głupia jak ich rządzenie"? Dlatego, że możesz w każdej chwili podejść i ZA DARMO zrobić sobie test choćby przed wyjazdem za granicę (gdzie jest wymagany)? No tak totalny, niezłomny wyborca PO dla którego co by nie zrobił PiS będzie źle... do jeszcze zapewne foliarz..., więc na pewno to bardzo głupia decyzja.

?gwiazdek 27.01.2022 18:53
Odezwał się naczelny gorlicki troll pisowski. Tak ci trudno zrozumieć, ze testowanie prawdopodobnie chorych na COVID przy jednym okienku, a przy drugim i kolejnym ludzie wykupujący leki to nie jest decyzja głupia i opłakana w skutkach ? Dokładnie taka jak rządzenie dobrej zmiany. Nie uważasz, że wiele ostatnich decyzji tego rządu zwłaszcza dot. pandemii jest beznadziejna i tragiczna w skutkach ? Jesteś tak samo zaślepiony/a w swojej głupocie jak oni. Co do foliarza i płaskoziemcy to mi ty bardziej pasujesz zwłaszcza czytając twoje wypociny.

~~~~ja 27.01.2022 23:41
@gwiazdek TROLU PO-wski w foliowej czapeczce nie wiesz i już piszesz co będzie, ty wiesz najlepiej jak to ma wyglądać a nawet zasad nie czytałeś tylko krytykować potrafisz jak to totalne trolle oczywiście zero konkretów, jakieś "ale" bez pokrycia a nie konstruktywna krytyka. Nie masz pojęcia, że apteki muszą spełnić określone kryteria i tylko w tych aptekach będą mogły być robione testy. Właśnie z powodu tych kryteriów na razie w Polsce jest mało aptek, które będą wykonują testy ale najprawdopodobniej niektóre z czasem znajdą odpowiednie rozwiązania i dostosują się do wymagań to będzie ich więcej. Gdybyś nie wiedział to wiele decyzji tego rządu dotyczących pandemii jest wzorowana na rozwiązaniach z krajów zachodnich.

?gwiazdek 28.01.2022 07:04
Tak jak myślałem. Pisowski beton.

Opcjonalny 28.01.2022 10:53
Gwiazdek a Ty z pyłu, że tak się sypiesz?

MM 28.01.2022 10:18
Nie dalej, jak tydzień temu tzw. premier zapowiedział, że "od 27 stycznia będą darmowe testy antygenowe w każdej aptece" - koniec cytatu. Morawiecki robi z siebie pośmiewisko nie pierwszy raz, ale że tylu klakierów pisowskich daje się nabrać, i nawet próbują nieudolnie go bronić, to zadziwiające...

do ja 28.01.2022 10:56
Trolu - a kto uznaje ten test z apteki? Wyłącz TVPis i przestań szerzyć propagandę. Te testy możesz sobie wsadzić. Z ciekawości kupiliśmy kilka testów i w zasadzie co test to inny wynik. Więc przestań bredzić. A pójdziesz na ten "darmowy" test i zaraz wsadzą Cię na durną, niczym nieuzasadnioną kwarantannę. Tak więc przestańcie głupieć - tak jak z tymi kolejkami przed aptekami - niektórymi. Na jakiej podstawie? Skoro szczepieni nie są liczeni do limitu? Niedotlenienie mózgu z powodu maski?

ja 28.01.2022 11:12
test z apteki uznają jak zrobisz go u nich a jak kupisz i zrobisz sam to jest nie zaliczony

wqd 28.01.2022 11:11
TAAAAK przed wyjazdem za granice idziesz do apteki robic test a on wychodzi pozytywny i automatycznie cie wpisuja na kwarantanne i nici z wyjazdu

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023