Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Wichura nad Gorlickiem

Podziel się
Oceń

Od wczesnych godzin porannych wieje bardzo mocny wiatr, który w porywach osiąga prędkość nawet ponad 100 km/h. Strażacy wyjeżdżają do zdarzeń co kilkanaście minut.
Wichura nad Gorlickiem

Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Na efekty tej aury nie trzeba było długo czekać.

Na obecną chwilę na terenie powiatu gorlickiego miało miejsce kilkanaście zdarzeń związanych z porywistym wiatrem – informuje rzecznik gorlickiej straży pożarnej, bryg. Dariusz Surmacz.

Dwadzieścia jeden z nich dotyczyło usuwania powalonych drzew, 5 zdarzeń związanych było z uszkodzeniem dachów na budynkach gospodarczych, jedno zdarzenie to uszkodzenie dachu na budynku mieszkalnym, dodatkowo drzewa połamały trzy linie energetyczne i dwa slupy telekomunikacyjne. Zgłoszenia nadal napływają.


Napisz komentarz

Komentarze

Eko 30.01.2022 20:16
Linie się zrywają a nie łamią ***e.

Renata Stanisław. 30.01.2022 20:10
A bło do Kłościoła nie chłodzicie i wos płokarało.

adam1 30.01.2022 18:18
A gdzie są komentujący "ekolodzy"? Dlaczego pozwolili aby wichura powaliła te drzewa? Ci co z taką agresją komentowali wycinkę przy Bazylice. Brawo ks. proboszcz Ruszel. Zapobiegł zniszczeniom, a może nawet uratował zdrowie czy życie ludzkie.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
ReklamaAdvertisement
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Mniej niż zero🤣🤣🤣Treść komentarza: Sprawdziłem z ciekawości spektakularną majówke w Nowicy. Ludzie o czym wy piszecie🤣🤣🤣 20 bortaków stoi za sienią w starej chyży a jakiś głąb pitoli coś czego nie można nazwać śpiewem ani rapem... Co to jest🤣🤣🤣 dno i wodorosty prawie pękłem ze śmiechuData dodania komentarza: 3.05.2025, 00:15Źródło komentarza: Halo Tu Weekend. Majówka bogata w wydarzenia z Gorlic i okolic [2 maja – 4 maja 2025]Autor komentarza: ;DTreść komentarza: Wybuchy i podpalenia? Tak wielka emisja CO2 powinna być krytykowana przez Pana Kuklę i resztę lewicowych działaczy w Gorlicach i okolicy. Aby wyrównać "ślad węglowy" powstały z tegoż, powinniście zapewne zasadzić z kilka hektarów lasu i przez najbliższy rok dojeżdżać do ratusza na rowerach. Tak będzie, nie? :D Banda hipokrytów...Data dodania komentarza: 2.05.2025, 23:35Źródło komentarza: Spektakularna rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami przyciągnęła tłumy [FOTO]Autor komentarza: Piesza.Treść komentarza: Byłam tą pieszą... Najlepsze jest to że ja na 90 % jestem pewna że on też zwolnił.. jak weszłam na pasy to z impetem ruszył i skręcił na drugi pas..Data dodania komentarza: 2.05.2025, 22:40Źródło komentarza: Brawura i skrajna nieodpowiedzialność. Kto kierował tym seatem? [VIDEO]Autor komentarza: GunTreść komentarza: Nie rozumiem. Czy ktoś chciałby żeby walec wojenny przetoczył się raz jeszcze przez Gorlice?! Świętuje się to wydarzenie tragiczne jakby to było jakieś błogosławieństwo i okoliczność przynoszącą miastu, jego mieszkańcom, jakąś zasługę, korzyść. Okropne.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 21:47Źródło komentarza: Uroczystości 110. rocznicy bitwy pod Gorlicami na cmentarzu wojennym nr 91 [FOTO]
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12