Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Siatkówka. Zmiana na fotelu lidera

Oceń

Nie udał się rewanż naszym siatkarzom GKPS-u Gorlice, którzy wybrali się na mecz drugiej rundy rozgrywek I ligi małopolskiej do Krakowa. Zmierzyli się dziś po południu z tamtejszą drużyną Wawelu.
Siatkówka. Zmiana na fotelu lidera
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

W grudniu ubiegłego roku krakowianie na własnym parkiecie pokonali siatkarzy GKPS-u 3:0, w setach do 17, 23 i 20. Dzisiejszy mecz odbył się w ramach rundy wiosennej I ligi małopolskiej, która ma wyłonić najlepsze drużyny ligi, dając im prawo do gry o wyższy szczebel rozgrywek.

Gorliczanie uczestniczyli w II lidze w poprzednim sezonie ale nie zdołali się utrzymać.

Wawel Kraków - GKPS Gorlice 3:1 (25:16, 27:25, 22:25, 25:19)
 

Gorliczanie mają za sobą kolejny trudny bój w I lidze małopolskiej. Ich dzisiejszy przeciwnik jak zwykle okazał się bardzo wymagający, a spotkanie przebiegało na wyższym niż zwykle poziomie emocji.

Krakowianie, którzy przed meczem mobilizowali się na mediach społecznościowych w kontekście ostatnich poczynań GKPS-u, postawili trudne warunki naszym siatkarzom. Już od pierwszych akcji widać było, że chcą zdetronizować dotychczasowych liderów ligi. Pierwszy set obnażył słabości naszych siatkarzy, którzy wyszli na parkiet bardzo spięci. Wynik 25:16 obrazuje skalę przewagi, jaką uzyskali krakowscy siatkarze.

Nasi siatkarze znani ze swojej waleczności postawili się przeciwnikom w drugim secie, doprowadzając w końcówce do walki na przewagi. Niestety nie udało im się rozstrzygnąć tej partii na swoją korzyść, co przełożyło się na dalszy przebieg wydarzeń.

Gorliczanie podrażnieni niepowodzeniem w dwóch poprzednich setach rzucili do walki wszystko co mieli, i udało im się zwyciężyć do 22. I to wszystko na co było ich stać w tym meczu.

W ostatniej partii krakowianie zbudowali przewagę, której nie udało się już zniwelować. 

Trzy punkty pozostały w Krakowie, a Wawel może znów rozsiąść się na fotelu lidera I ligi małopolskiej.

 

Tabela I ligi małopolskiej:

Lp. Zespół Mecze Pkt     Sety + Sety - pkt + pkt -
1 WKS WAWEL Kraków 4 9 10 4 335 308
2 GKPS Gorlice 4 9 10 5 355 317
3 KS GRÓD CZOP Podegrodzie          3 6 7 5 282 267
4 SMS SPARTA AGH Kraków 3 4 7 7 307 309
5 SKAWA Wadowice 4 4 6 10 349 366
6 GSKS Laskowa 4 1 3 12 296 357

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!