Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Są pieniądze na remont kolejnych dwóch miejskich ulic!

Oceń

Za ponad trzy miliony złotych zostaną wyremontowane kolejne dwie ulice w Gorlicach. Mowa o ulicach Ogrodowej i Rzeźniczej, które podobnie jak te na Blichu od lat „wołały” o nową nawierzchnię.
Są pieniądze na remont kolejnych dwóch miejskich ulic!
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Wszystko za sprawą dofinansowania, które urzędnicy z miejskiego magistratu pozyskali z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o 1,8 mln złotych, co stanowi 60 procent całkowitych kosztów zadania.

Zakres prac obejmie między innymi przebudowę nawierzchni, chodnika, rozdział kanalizacji ogólnospławnej, przebudowę wodociągu, gazociągu, sieci energetycznej oraz budowę nowego oświetlenia – w tym na nieoświetlonej do tej pory ul. Rzeźniczej. Ponadto uporządkowane i przebudowane zostaną miejsca postojowe nad rzeką Ropą oraz zjazdy z drogi.

Pozytywnie rozpatrzony został też inny wniosek złożony przez Miasto Gorlice – projekt budowy chodnika na ul. Wincentego Pola – który znalazł się na razie na liście rezerwowej.


Źródło info: UM w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
#oo 21.02.2022 19:37
No dobrze, niech remontują, ważne, że coś się dzieje, ale w Gorlicach i poza centrum, jest jeszcze troche tych ulic do wyremontowania. Ciekawe, czy doczekam się tego, np. Gajowa,Sadowa, Okulickiego, Pułaskiego, Michny, Mała, Słoneczna, Okrzei, Konopnickiej jeszcze wieeele by się znalazło, a ten łącznik Stróżowska-Korczak? No jest, dobra, ale czemu taki odcinek? A co z resztą? Coś będzie, są jakieś plany by pociągnąć do końca, czyli ujmę to tak na drugą stronę Góry Cmentarnej? Bo za ciekawie nie jest tam. Parkingi też by się przydały, ich większa ilość. Torowisko ogarnąć, jak jedzie się w stronę stacji paliw BP tam jest niedaleko przejazd kolejowy. Tylko jak zaczniecie coś robić, to nich te studzienki będą tak zrobione, żeby można było jakoś normalnie przejechać, a nie łubudu, a najlepiej "przenieść" je. Ah te marzenia prawda??

strona wuwuwu 18.02.2022 13:04
A kiedy Szpitalna od skrzyżowania z Ariańską do Armii Krajowej?

#oo 21.02.2022 19:37
Popieram

Tom 18.02.2022 00:00
Ul. Zbożowa halo halo........

Mieszkaniec Konopnickiej 17.02.2022 18:53
Ciekawe kiedy UM weźmie się za remont Konopnickiej bo to jest dopiero tragedia, dziura na dziurze..... Ludzie ocknijcie się w końcu!!! A tak nawiasem niech miasto nie wystawia rementu tej ulicy jako jeden z punktów w budżecie obywatelskim, skoro wyżej opisane remonty ulic udało się sfinansować w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

bzik 17.02.2022 16:35
remontujcie remontujcie, póki są jeszcze jakieś pieniądze.

Mieszkaniec 17.02.2022 12:17
Najpierw niech dokończą to co zaczęli np. ul. Kwiatową !!!

Betti 17.02.2022 12:08
Super

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!