Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Marzenie o otwartym kąpielisku i akcja unowocześniania miejskiego oświetlenia – ważne decyzje inwestycyjne już niedługo

Oceń

Na platformie zamówień publicznych miasta widzimy kolejne zaproszenia dla przyszłych wykonawców. Już jutro kończy się czas składania ofert, których przedmiotem jest realizacja pierwszego etapu remontu basenu otwartego. Za trzy dni poznamy zaś oferty złożone w postępowaniu, które dotyczy nowego systemu oświetlenia miasta.
Marzenie o otwartym kąpielisku i akcja unowocześniania miejskiego oświetlenia – ważne decyzje inwestycyjne już niedługo
Autor: Fot. ilustracyjne/UM w Gorlicach

 

Platforma zakupowa miasta Gorlice – znamy pomysły, czekamy na wykonawców

Obecnie na platformie zamówień prowadzonej przez miasto Gorlice widzimy dwa aktywne zamówienia. Już jutro (22 lutego) kończy się postępowanie, którego przedmiotem jest modernizacja bazy sportowo-rekreacyjnej miasta. Chodzi dokładnie o długo oczekiwany remont basenu kąpielowego, otwartego. Ze względu na zakres zadania, zostało ono podzielone na etapy, a obecnie planowany do realizacji będzie etap I.

Okres realizacji zamówienia określono na nieco ponad rok (16 miesięcy), co oznacza, że pierwszy etap prac nad unowocześnieniem basenu powinien zakończyć się latem przyszłego roku (przy założeniu, że już w najbliższych tygodniach poznamy przyszłego wykonawcę).

 

Przyszłe kąpielisko otwarte ma zachwycać

Plany są wielkie. W Programie funkcjonalnym, pokazującym docelowo efekt wszystkich prac, widzimy, że odkryte kąpielisko w Gorlicach ma być przestrzenią niezwykle zróżnicowaną, bogatą w elementy zielone i liczne atrakcje wodne. W krótkim opisie znajdujemy m.in.:

  • informację o konieczności przeprowadzenia licznych prac demontażowych i rozbiórkowych,
  • informację o konieczności wykonania nowych nawierzchni brukowych, trawnikowych i fragmentów plaży,
  • informację o planach montażu niezbędnych instalacji oraz wykonania trwałej niecki basenowej,
  • projekt budowy placu zabaw terenowych, boiska do piłki plażowej oraz mostka, który będzie łączył basen pływacki i rekreacyjny.

 

Szczególnie najmłodsi mogą być zachwyceni. Projekt to marzenie o barwnym i niezwykle zróżnicowanym wodnym placu zabaw, który wprowadzi kąpielisko otwarte w XXI wiek.

Pierwotnie termin składania ofert miał minąć mniej więcej w połowie lutego, ale zmieniano go. Czy jutro poznamy przyszłego realizatora I etapu prac zmierzających do realizacji naszych marzeń?

Szczegółowe informacje na temat zakresu prac objętego I etapem prac oraz szczegóły dotyczące zamówienia znajdziecie >>>TUTAJ

 

Informowaliśmy o tym tutaj >>>Gorlice. Prawie 15 mln złotych dofinansowania na modernizację otwartego basenu oraz oświetlenia w mieście

 

Oświetlenie miasta światła – klucz do bezpieczeństwa

Modernizacja oświetlenia ulicznego to drugie zadanie, które ma być zrealizowane w najbliższych miesiącach. Tutaj termin składania ofert upływa 24 lutego (chyba, że i w tym przypadku dokonana zostanie zmiana).

Zadanie pt. modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Gorlice z zastosowaniem opraw LED oraz systemu inteligentnego sterowania powinno zostać w okresie 18 miesięcy od zawarcia umowy. Zadanie obejmuje wymianę wyeksploatowanych i nieefektywnych już opraw wysokoprężnych na nowoczesne światła typu LED. Dodatkowo na istniejących już słupach mają zostać dowieszone nowe oprawy (nowa infrastruktura). Wymienione będą też niektóre słupy oświetleniowe, a całość ma zostać dostosowana do systemu zarządzania oświetleniem, które mamy nad ulicami.

 

Łącznie zmodernizowanych ma być ponad 3300 punktów oświetleniowych!

Docelowo wymiana ma obejmować wymianę 2774 sztuk opraw i wkładów LED, wymiana niemal setki (96) słupów oświetleniowych z montażem nowych opraw), dostosowanie 437 już istniejących opraw LED do istniejącego systemu sterowania.

 

Źródło info: UM w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023