Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Szklanki miały trzymać temperaturę, ale w zetknięciu z gorącym płynem pękają

Oceń

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiły się nowe ostrzeżenia, w tym jedno dotyczące niebezpiecznych szklanek dystrybuowanych przez ALDI sp. z o.o. Pojawił się też nowy komunikat dotyczący suplementu diety.
Szklanki miały trzymać temperaturę, ale w zetknięciu z gorącym płynem pękają
Autor: Fot. ilustracyjne/pexels

 

Ostrzeżenie z 22 lutego 2022 r.

Ostrzeżenie dotyczy szklanek utrzymujących temperaturę marki HOME CREATION ©, które są dystrybuowane przez Aldi Sp. z o.o.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Aldi Sp. z o.o. wycofuje szklanki utrzymujące temperaturę marki HOME CREATION ®, ze względu na możliwość pęknięcia szkła podczas mycia lub użytkowania w kontakcie z gorącym płynem. Produkt ten sprzedawano od 15 grudnia 2021, a ostrzeżenie dotyczy produktów oznaczonych konkretnym numerem (kod kreskowy). Produkt został już wycofany z obrotu, a sieć .

 

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Nazwa produktu: HOME CREATION ® Szklanki utrzymujące temperaturę
  • Kod kreskowy: 28002253
  • Dystrybutor: CD Creatives Design GmbH
  • Dystrybutor w Polsce: ALDI Sp. z o.o., ul. Niedźwiedziniec 10, 41-506 Chorzów

 

W związku z wykrytym zagrożeniem podjęto następujące działania: sieć sklepów ALDI wycofała już wskazane szklanki ze sprzedaży, dodatkowe informacje o problematycznym produkcie zawarto także >>>na stronie internetowej sieci

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu, zaś konsumenci proszeni są o nie używanie produktu wskazanego w komunikacie. Dodatkowo, jak czytamy na stronie dystrybutora , sieć zachęca do zwracania produktów do sklepów. Należność za towar ma zostać zwrócona nawet jeśli nie okażemy paragonu potwierdzającego zakup.

 

Ostrzeżenie z 22 lutego 2022 r.

Główny Inspektora Sanitarny informuje o wycofaniu niektórych partii suplementu diety. Powodem wycofania jest zanieczyszczenie tlenkiem etylenu jednej z substancji wykorzystywanej w procesie produkcyjnym. Komunikat został przekazany GIS za pośrednictwem systemu RASFF. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Producent: MyBestPharm S.A., ul. Powstańców 70, 47-220 Kędzierzyn-Koźle
  • Produkt: MyBestSlim
  • numer partii 153221 (data minimalnej trwałości 06.2023), numer partii: 218221 (data minimalnej trwałości 08.2023)

 

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: firma MyBestPharm S.A. wszczęła procedurę wycofywania produktów z obrotu, do których został użyty kwestionowany surowiec i jest w trakcie przyjmowania zwrotów do zakładu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują wycofanie kwestionowanych partii produktu z obrotu w Polsce.

Zalecenia dla konsumentów: nie należy spożywać partii suplementu określonych w tym komunikacie.

 

 

Źródło info: GIS, ALDI


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023