Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Lampa zostanie w centrum miasta do jesieni, a potem..?

Oceń

W czasie wczorajszej (24 lutego) sesji Rady Miasta pojawiło się pytanie o możliwość przygotowania iluminacji promującej Miasto Światła. Jak się okazało, istnieje już nie tylko zamysł, ale szczegółowy projekt takiego działania.
Lampa zostanie w centrum miasta do jesieni, a potem..?
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Dwa dni temu informowaliśmy Was o tym, że w centrum miasta pojawiła się ogromna konstrukcja przypominająca wczesną lampę naftową >>>Przed Ratuszem stanęła 3-metrowa lampa [FOTO/VIDEO]

 

Co dalej z lampą stojącą teraz na rynku?

W czasie wczorajszej (24 lutego) sesji Rady Miasta pojawiło się pytanie o możliwość umieszczenia w mieście iluminacji promującej Miasto Światła. Odpowiedź pojawiła się niemal od razu, ponieważ taki projekt już został złożony, co więcej, niemal 200 mieszkańców miasta Gorlice poparło ten pomysł w czasie głosowania na Budżet Obywatelski.
Zadanie zostanie zrealizowane jako zadanie osiedlowe mieszkańców Osiedla Kromera.


Powstanie Skwerek Miasta Światła, a lampa zapłonie

Projekt ma zostać zrealizowany na działce nr 1529/9 w Gorlicach. Jest to teren zielony położony bezpośrednio przy ul. Stawiska, pomiędzy dwoma rondami, naprzeciwko galerii handlowej. Planowany projekt ma być zrealizowany na obszarze od chodnika do końca skarpy.

Zadanie pt. Skwer Miasta Światła ma obejmować w szczególności nadsadzanie zieleni. Mają się pojawić iglaki, drzewa, ozdobne trawy, krzewy i byliny. Dodatkowo ważny ma być element tematyczny skwerku, nawiązujący do postaci Ignacego Łukasiewicza.

W czasie sesji Rady Miasta poinformowano o tym, że właśnie na ten skwerek ma docelowo trafić lampa, która wczoraj została ustawiona w centrum miasta. Lampa ma pozostać w centrum miasta do około października-listopada 2022 roku.

Co ciekawe, w opisie zadania w Budżecie Obywatelskim widzimy, że lampa miała w zamyśle być zasilana gazem lub innym paliwem, a to ma pozwalać na utrzymywanie stałego płomienia. Jakie elementy zostaną jeszcze umieszczone na skwerku, nie wiemy.

 

Niecierpliwie czekamy na realizację zadania.

 

Źródło info: UM w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!