Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Czy przy ulicy Ariańskiej są potrzebne zmiany organizacyjne?

Oceń

W czasie sesji Rady Miasta, która odbyła się 24 lutego podjęty został temat zagrożeń bezpieczeństwa przy ulicy Ariańskiej w Gorlicach.
Czy przy ulicy Ariańskiej są potrzebne zmiany organizacyjne?
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Sytuacja w tym miejscu jest bardzo specyficzna, ponieważ bardzo blisko siebie znajdują się dwie szkoły i kościół, a dodatkowy ruch kołowy generują samochody parkowane przez osoby korzystające z usług pobliskiego szpitala.

W czasie omawiania spraw różnych, głos zabrał radny Adam Piechowicz:

(...) w imieniu Rady Rodziców Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach i swoim wnoszę do pana burmistrza o umieszczenie na ul. Ariańskiej znaku ograniczającego prędkość do 30 km/h (...)

 

Radny zawnioskował także o przebudowę istniejących przejść dla pieszych. Dodatkowo zwrócił uwagę na to, że w związku z przedłużającym się remontem skrzyżowania przy sklepie Dukat, zasadnym może być wybudowanie łańcuchów zabezpieczających przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Ariańskiej. Znajduje się tam jedno z najczęściej uczęszczanych przejść dla pieszych.

Intensywny ruch przy ulicy Ariańskiej jest związany z obecnością wielu obiektów użyteczności publicznej w tym regionie. To powoduje, że wskazane działania mogą mieć realny wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci i młodzieży zmierzających do szkół.

Czy proponowane rozwiązania są Waszym zdaniem potrzebne i będą skutecznie strzegły zdrowia niechronionych uczestników ruchu drogowego?

 

Źródło info: UM w Gorlicach, sesja Rady Miasta


Napisz komentarz
Komentarze
Jurek 26.02.2022 20:43
Wybudowanie łańcuchów zabezpieczających przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Ariańskiej powinno nastąpić natychmiast !!

Ooba 26.02.2022 18:35
Przeciez na tej dziurawej i zniszczonej nawierzchni, nikt nie jedzie szybciej jak 30km/h. Najpierw zrobcie remont tej drogi.

Z 26.02.2022 22:34
Owszem jadą... Co niektorzy nawet się wyprzedzają

adam1 26.02.2022 16:46
A czy ograniczenie prędkości do 30 km/h coś zmieni? Przecież stojąc w korku po Mszy św. niedzielnej nikt nie jedzie szybciej niż 5 km/h. Miastu potrzebne są nowe drogi, nowe parkingi, a nie takie działania na pokaz.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023