Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Łukasiewicz wróci, by pomagać. Lot balonem w zamian za datek dla Ukraińców

Oceń

Kiedy żył w Gorlicach, słynął z tego, że działał charytatywnie na wielką skalę. Już za kilka dni, w 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, nasz wynalazca powróci do miasta. Tego dnia pomoc dla uchodźców ma płynąć nieprzerwanym, szerokim strumieniem.
Łukasiewicz wróci, by pomagać. Lot balonem w zamian za datek dla Ukraińców
Autor: Fot. UM w Gorlicach

 

Urodziny Ignacego Łukasiewicza inne niż wszystkie

Zgodnie z przyjętą konwencją, dokładnie 8 marca minie dokładnie 200 lat chwili narodzin Ignacego Łukasiewicza. Przypomnijmy, że druga data, z którą możemy się spotkać w różnych opracowaniach na temat tego wynalazcy, to 23 marca. Ponieważ przyjętą powszechnie datą jest jednak właśnie Dzień Kobiet, tego dnia zaplanowane zostały spotkania i uroczystości związane z początkiem Roku Łukasiewicza.

To będą urodziny inne niż wszystkie, ale w pełni zgodne z tym, czego nauczyliśmy się o działalności Łukasiewicza sprzed niemal 200 lat. Wtedy, do biednej Galicji przyszedł jako człowiek sukcesu, wspierający swoim majątkiem najbardziej potrzebujących. Już za kilka dni powróci, by w okrągłą rocznicę swoich urodzin promować zbiórkę funduszy na pomoc Ukrainie.


Tego samego dnia rozpocznie się emisja srebrnej monety upamiętniającego Ignacego >>>Tak będzie wyglądała moneta z Łukasiewiczem [AKTUALIZACJA]

 

Dzień Dobry TVN prosto z Gorlic

Właśnie 8 marca Ignacy stanie się gwiazdą odcinka „Dzień Dobry TVN”, który to program będzie emitowany tego dnia prosto z Gorlic. Plan obchodów tego dnia będzie ściśle związany zarówno  postacią Łukasiewicza, jak i tragicznymi wydarzeniami, które mają teraz miejsce na Ukrainie.

Całość rozpocznie się mszą świętą odprawioną z gorlickiej Bazylice Mniejszej o godz. 8. Następnie, o godz. 9 w powietrze wzbije się balon, którym poleci sam Ignacy Łukasiewicz! Relację z tego wydarzenia będzie można śledzić na miejskim rynku oraz na antenie Dzień Dobry TVN.

Jeśli będziecie chcieli wesprzeć akcję pomocy Ukrainkom i Ukraińcom, to od godz. 16 do 18 każdy chętny, za symboliczną cegiełkę wpłaconą do puszki, będzie mógł polecieć balonem na uwięzi. Balon będzie czekał na płycie gorlickiego Rynku. Wieczorem, o godz. 18 pod miejskim ratuszem rozpocznie się kolejna demonstracja poparcia dla Ukrainy pod hasłem #stopszaleństwuwojny!

 

Ignacy będzie pomagał ludziom, tak jak robił to niemal 200 lat temu

Już teraz możecie zaplanować to, jak się do niego przyłączyć.

 


Źródło info: UM w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023