Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Nie mają szczęścia w tej ucieczce przed wojną [AKTUALIZACJA]

Oceń

Nie dość, że uciekają z własnego kraju przed wojną to jeszcze mają pecha. Mowa o uchodźcach z Ukrainy, którzy zdecydowali się na opuszczenie Ukrainy przez przejście graniczne w Krościenku.
Nie mają szczęścia w tej ucieczce przed wojną [AKTUALIZACJA]
Autor: Fot. korsosanockie.pl

 

Po oczekiwaniu na parkingu w Krościenku kilkuset uchodźców wsiadło do pociągu, który miał ich przetransportować do Tarnowa. Skład miał przejechać po nieużytkowanym już od 12 lat odcinku trasy kolejowej Krościenko - Uherce, który to przez kilka ostatnich dni był desperacko przywracany do użytku.

O akcji udrożnienia linii kolejowej nr 108 wzdłuż której położna jest stacja kolejowa Zagórzany pisaliśmy już od wczoraj. Przez cały dzień korespondowaliśmy z rzeczniczką przewoźnika firmy Polregio, w sprawie harmonogramu odjazdu pociągów, które mogły dowieźć uchodźców w okolice Gorlic i dalej do powiatu tarnowskego.

Niestety otrzymaliśmy przykrą informację. Około godz. 15.30 w miejscowości Ustjanowa (powiat bieszczadzki, gmina Ustrzyki Dolne) doszło do wykolejenia się pierwszego z wagonów składu pociągu, z szyn wypadł czołowy zestaw kołowy. Na całe szczęście pociąg nie uległ przewróceniu i nic nikomu się nie stało. Mimo wszystko to zdarzenie unieruchomiło skład i zablokowało tyle co udrożnioną linię kolejową.

Administracja kolei  uruchomiła procedury awaryjne i od strony Zagórza wyruszył pociąg zastępczy. Przez cały czas służby czuwały nad podróżnymi zabezpieczając im pożywienie i ogrzewanie. 

W pociągu znajdowało się 241 obywateli Ukrainy, 5 policjantów i obsługa składu. Po podstawieniu innego pociągu pasażerowie około godz. 18  przesiedli się do niego i kontynuowali podróż dalej w kierunku Stróż i Tarnowa.

Trzeba przypomnieć, że odcinek z Krościenka do Uherców był remontowany w ostatnich dniach w trybie awaryjnym, a wszystkie prace przeglądowe linii wykonywano w maksymalny sposób na jaki pozwalały warunki. Niestety złośliwość rzeczy martwych wzięła górę. Szczegóły tego zdarzenia ustali odpowiednia komisja.

Czy uda się na powrót przywrócić to połączenie? Będziemy śledzić te informacje i na pewno je Państwu przekażemy. Pamiętajmy, że wraz z cyklicznym otwarciem tej linii pojawi się możliwość większego napływu uchodźców na naszym terenie.


A tak z miejsca zdarzenia relacjonował całą sytuację portal KorsoSanockie.pl:


AKTUALIZACJA  (godz. 21.50)

Pociąg z uchodźcami jadącymi od Krościenka mija Gorlickie.

 

 

AKTUALIZACJA – Przyjazd pociągu do Tarnowa  (godz. 22.50)

 


Źródło info i foto: korsosanockie.pl


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023