PRZECZYTAJ

Owoce, na które tak długo się czeka, najlepiej smakują

Mimo że do końca rundy zasadniczej pozostało już tylko 4 kolejki, to dla nich ten mecz był pierwszym zwycięskim. Ważne wydarzenie dla młodych koszykarzy zasługuje na osobny artykuł w naszym sportowym dziale naszego portalu.
Autor: Fot. halogorlice.info ©

Kadeci MKS-u Gorlice przystępowali do dzisiejszego spotkania w roli „chłopców do bicia”. Ostatnia drużyna w tabeli była skazywana już przed meczem z ekipą UKS Kadet Oświęcim na porażkę. Trudno było o pozytywne prognozy na dzisiejsze spotkanie, gdy w pierwszym meczu tych drużyn w Oświęcimiu padł wynik 55:114.

Dziś w końcu po 12 przegranych spotkaniach gra podopiecznych Wojciecha Rykały w końcu odpaliła.

W pierwszej kwarcie gospodarze dotrzymywali kroku rywalom, ulegając im tylko nieznacznie 19:23. Nieoczekiwanie i zaskakująco dla wszystkich kolejna dziesiątka padła już łupem gorliczan, którzy zaczęli poczynać sobie z rywalem coraz śmielej i widać było, że są nakręceni na zwycięstwo (42:35)

Po zmianie stron MKS utrzymywał przewagę jeszcze w pierwszych trzech minutach kwarty, potem przewagę osiągnęli przyjezdni, którym udało się doścignąć rywala, ale mimo wszystko wynik 68:67 był zaskoczeniem dla oświęcimian, którym zaczęły trząść się ręce.

Początek ostatniej kwarty to zażarta walka o każdą piłkę i każdy metr boiska. Gracze z Oświęcimia stosowali krycie na całym boisku, a nasi koszykarze umiejętnie wychodzili z własnej połówki i punktowali z kontrataków. W kluczowych momentach udało im się też trafiać za 3, zaczęło im wychodzić wszystko i przede wszystkim uwierzyli, że mogą pokonać rywali.

Ostatni raz drużyna Kadeta Oświęcim prowadziła 77:78, a potem grali już tylko nasi, wygrywając końcówkę 11:0.

Radość po końcowej syrenie podopiecznych Wojciecha Rykały była bardzo duża. Zdruzgotani przeciwnicy po końcowej syrenie od razu udali się do szatni, odpuszczając sobie tradycyjne pożegnanie z drużyną przeciwną.

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze naszym kadetom 4 mecze i kolejne szanse na zwycięstwa.

MKS Gorlice - UKS Kadet Oświęcim 90:78 (19:23, 23:12, 26:32, 22:11)

Punkty:
MKS -
Grybel 27, Boczoń 20, Wokurka 15, Pilch 11, Łaś 7, Mrozek 6, Radomski 4, Wieściciński, Osikowicz, Przybylski, Hajduk, Oleksy. Trener: Wojciech Rykała.
UKS - Porwit 29, Huber 24, Zgrajek 19, Miler 4, Gawroński 2. Trener: Wojciech Porębski

Sędziowie: Piotr Haluch, Mariusz Nowacki

Tabela kadetów U-15 M :

M DRUŻYNA PKT MECZE ZW. - POR. DOM WYJAZD PKT. ZD. - PKT. STR. RÓŻNICA STOSUNEK
1 KS Korona Oknoplast Kraków      24 13 11 - 2 6 - 1        5 - 1 1101 - 945 +156 1.1651
2 MUKS 1811 Unia Tarnów 22 12 10 - 2 5 - 1 5 - 1 1265 - 681 +584 1.8576
3 AZS UJK Kielce 20 11 9 - 2 4 - 1 5 - 1 870 - 677 +193 1.2851
4 Kadet Oświęcim 19 12 7 - 5 4 - 2 3 - 3 1071 - 861 +210 1.2439
5 TS Wisła Kraków 18 13 5 - 8 3 - 3 2 - 5 958 - 1022 -64 0.9374
6 UKS REGIS 17 11 6 - 5 2 - 4 4 - 1 831 - 721 +110 1.1526
7 KS Korona II Kraków 15 12 4 - 8 2 - 4 2 - 4 700 - 959 -259 0.7299
8 MKS Gorlice 14 13 1 - 12 1 - 6 0 - 6 744 - 1328 -584 0.5602
9 STK WIKAR 12 11 1 - 10 1 - 4 0 - 6 619 - 965 -346 0.6415