Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Angelika Jędrzejowska: Pozwalajmy dzieciom bawić się w wojnę

Oceń

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników i Słuchaczy zaprosiliśmy do kolejnego podcastu panią psycholog, która na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w Gabinetach Terapeutycznych Drabinka w Gorlicach. Nasza rozmowa dotyczy wojny i tego, w jaki sposób najlepiej opisać dziecku rzeczywistość, która nie mieści się w ramach bezpiecznego świata.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

 

 

Wojna trwa.

Ciężko to ukryć przed dzieciakami, bo przecież już przedszkolaki doskonale wyłapują nawet strzępki informacji o tym, co dzieje się na Ukrainie. Dodają dwa do dwóch, rozmawiają między sobą.

W efekcie staje przed nami siedmiolatek i mówi: trzeba mamo zabić Putina, bo przecież on zabija dzieci i dorosłych.

Nasza kolejna rozmowa w ramach serii Wielkie Mi Halo jest właśnie o tym, jak tłumaczyć dzieciakom czym jest wojna, co mówić, a jakich słów unikać, na co zwracać uwagę w zachowaniu dzieci i jak pomóc dzieciom oswoić lęk przed złem.

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a