Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Pierwsza gorlicka noc sów

Oceń

Przychodnia weterynaryjna Animed zaprasza na pierwszą w historii gorlicką noc sów. Odbędzie się już za kilka dni, podczas marcowej pełni.
Pierwsza gorlicka noc sów
Autor: Fot. materiały promocyjne/Animed, fot. Cezary Korkosz


To najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów rozpoczynających właśnie swój okres godowy. Mimo, że najczęściej schowane w mroku nocy lub starej dziupli – sowy z bliska zaskakują urodą. Puchacze, maleńkie Sóweczki czy Uchatki – sowy mienią się odcieniami beżu, brązów i szarości.

Chcielibyście dowiedzieć się o nich więcej?

Już w najbliższą sobotę (19 marca) od godziny 18.30 do około 21 zapraszamy na spotkanie w Animedzie. Na spotkaniu podczas projekcji filmu będziecie mogli dowiedzieć się czegoś o sowach i nie tylko, a także pospacerować po okolicy ich w poszukiwaniu.

Wśród uczestników rozlosujemy trzy książki Jacka Karczewskiego – przyrodnika, aktywisty i promotora przyrody.

 

Pomysłodawcą i Koordynatorem Nocy Sów jest stowarzyszenie Jestem na pTAK!

Noc Sów działa od 11 lat dzięki współpracy naszego stowarzyszenia z wolontariuszami, ornitologami i edukatorami w całym kraju! Wspólnie z lokalnymi Przewodnikami odkrywacie świat sów, uczycie się o poszczególnych gatunkach i ich biologii.
 

Pokazujemy Wam też metody badań i ochrony sów. Późnym wieczorem możecie też posłuchać opowieści o sowach w polskich legendach i kulturze.

Dotychczas zorganizowaliśmy już dziesięć Nocy Sów!


Pierwsza odbyła się w 2012. Zaczęliśmy skromnie - kilkoma spotkaniami. W 2013 roku na Noc Sów wybraliśmy się w kilkunastu lokalizacjach w Polsce, ale nadal dość kameralnie.

Wzięło w niej udział około 400 osób. Już w 2014 i w 2015 roku Noc Sów to 50 lokalizacji w całej Polsce! – czytamy na stronie stowarzyszenia Jestem na pTAK!.

 

Dzieci zapraszamy z pełnoletnim opiekunem. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Chęć uczestnictwa można zgłaszać wyłącznie poprzez messengera Przychodni Weterynaryjnej Animed w Gorlicach TUTAJ.

 

Druga taka akcja organizowana jest w Wapiennem >>>Chodź na spacer! – noc sów w Wapiennem


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023