Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

W powiecie powstało dodatkowe 95 miejsc dla uchodźców. Wszystko dzięki strażakom ochotnikom

Oceń

Druhów nie trzeba dwa razy prosić – zakasują rękawy i działają, a jeśli w grę wchodzi ludzkie życie i zdrowie – są nie do zatrzymania. Tak było i tym razem. Wystarczyło kilka godzin, by strażackie remizy stały się punktami przyjmowania uchodźców z Ukrainy.
W powiecie powstało dodatkowe 95 miejsc dla uchodźców. Wszystko dzięki strażakom ochotnikom
Autor: Fot. OSP KSRG Biecz

 

Od samego początku działań wojennych na Ukrainie w pomoc uchodźcom zaangażowali się strażacy z powiatu gorlickiego, zarówno ci zawodowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach jak i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Udzieliliśmy wsparcia staroście gorlickiemu w organizacji i koordynacji działań Powiatowego Magazynu Pomocy. Działania te, to między innymi: przyjęcie i sortowanie darów, dystrybucja produktów i organizacja transportu darów do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i organizacji pomocowych – wyjaśnia młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach.

 

W pracę powiatowego magazynu zaangażowali się również druhowie z Woli Łużańskiej, Biesnej, Wilczysk, Stróżnej, Jankowej, Bobowej, Siedlisk, Sędziszowej, Brzany, Uścia Gorlickiego, Brunar oraz członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

Pomoc strażaków z gorlickiej jednostki obejmuje również transport ukraińskich uchodźców z przejść granicznych do punktów recepcyjnych, które zostały utworzone na terenach przygranicznych powiatów, ale i ościennych województw.

Strażacy z komendy powiatowej i druhowie z OSP nie pozostali obojętni na apel komendanta głównego i na początku marca przeprowadzili zbiórkę sprzętu pożarniczego i ochrony osobistej dla ukraińskich ratowników.

 

Pisaliśmy o tym w oddzielnym artykule >>>Druhowie z naszego powiatu wsparli ukraińskich ratowników

W ostatnich dniach w remizach strażaków ochotników z naszego powiatu powstały cztery punkty przyjmowania uchodźców z Ukrainy. Dodatkowe 95 miejsc noclegowych znajduje się w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Bieczu, Krygu, Łużnej i Uściu Gorlickim.

 


ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023