Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Uchodźcy z Ukrainy z numerem pesel i świetlicą

Oceń

Rozporządzenie specustawy otworzyły Ukraińcom możliwość rejestrowania się i otrzymywania numerów pesel, potrzebnego im do dostępu do publicznego systemu ochrony zdrowia, do edukacji, pomocy społecznej czy założenia firmy.
Uchodźcy z Ukrainy z numerem pesel i świetlicą
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Od momentu rozpoczęcia całego procesu rejestracji w gorlickim Urzędzie Miejskim udało się zarejestrować kilkanaście wniosków o nadanie nr pesel. Sam proces weryfikacji osoby jest bardzo czasochłonny co przy bardzo dużym zainteresowaniu, zwłaszcza pierwszego dnia procesu, wydłuża wykonanie każdego rejestru – mówi nam pracownik Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

W tym momencie organizowane są zapisy na konkretny dzień i godzinę, po to by uniknąć niepotrzebnego oczekiwania i paraliżu procesu rejestracji


Wszystkie potrzebne informacje na temat formalności i szczegółów związanych z procesem nadawania nr pesel Ukraińcom można znaleźć na stronach rządowych  >>>Дія пл (Diia.pl)

 

Od dzisiejszego poranka (17 marca) w Gorlicach przy ul. Wyszyńskiego ruszyła miejska świetlica dla najmłodszych Ukraińców. Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach między 8 -16.

Najmłodsi szczególnie mocno przeżywają wojnę i potrzebują miejsc, w których poczują się bezpiecznie i będą mogli odreagować trudne wydarzenia ostatnich dni. W świetlicy zapewniamy kompleksową opiekę - mówi Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

 


ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!