Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Tutaj zapłacą uśmiechem. W Gorlicach powstanie sklep społeczny [AKTUALIZACJA]

Oceń

Wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych rozwiązań. W Urzędzie Miejskim w Gorlicach zapadła więc decyzja o uruchomieniu w naszym mieście sklepu społecznego.
Tutaj zapłacą uśmiechem. W Gorlicach powstanie sklep społeczny [AKTUALIZACJA]
Autor: Fot. ilustracyjne/pixabay

 

Sklep społeczny – tutaj zapłacą uśmiechem

To miejsce, które z pozoru przypomina normalny sklep. Faktycznie jednak działa nieco inaczej. Jedyną przyjmowaną tu walutą będzie podziękowanie i uśmiech. Sklepy społeczne, to miejsca dla osób, która są w trudnej sytuacji finansowej i potrzebują pomocy. Ten gorlicki ma służyć uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy.

Znajdą tutaj najważniejsze, podstawowe produkty, które będą mogli po prostu zabrać.

Nazwa „sklep” powoduje, że pojawienie się tutaj nie powinno być stygmatyzujące ani upokarzające. Faktycznie jednak miejsca takie działają jak otwarte magazyny. O tym, że są potrzebne przekonano się już w wielu dużych miastach. Dziś, pod wpływem wyjątkowych okoliczności, pomysł trafia także do nas.

O przyszłym sposobie funkcjonowania tego miejsca opowiemy Wam już niebawem. Już teraz możecie jednak pomóc rozwiązać pewien drobny problem.

 

Potrzebne są wieszaki

Miejsce ma być jak najbardziej podobne do prawdziwego sklepu. Jak czytamy na stronie UM w Gorlicach:

Aby „zakupy” przebiegały sprawnie, kolejne przedmioty powinny być dobrze wyeksponowane, dlatego potrzebujemy klasycznych wieszaków. Wszystkich, którzy chcą pomóc - przedsiębiorców, a także osoby prywatne - prosimy o przynoszenie wieszaków do Pawilonu Historii Miasta.

 

Jak podoba się Wam pomysł? Czy chcielibyście, by w przyszłości z takiego sklepu mogli korzystać także potrzebujący mieszkańcy Gorlic – Polacy?

 

AKTUALIZACJA

Dobre pomysły same się obronią! Jeśli do tego dojdzie możliwość fizycznego wsparcia inicjatywy, sukces będzie pewny. W niecałe 24 godziny udało się zebrać wystarczającą liczbę wieszaków, które pozwolą uruchomić sklep społeczny w Gorlicach. Pojawiły się także dodatkowe elementy wyposażenia, które organizatorzy z przyjemnością przyjęli.

Kolejny raz w tym roku: brawo Wy!

Źródło info: UM w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
9lipiec 26.03.2022 18:27
dla kogo ten sklep dla uchodźców czy dla mieszkańców (Gorliczan, ..?

miki 25.03.2022 20:27
Dla mieszkańców Polski, Polaków, tez by się cos przydało, bo to na razie jeszcze jest Polska

kasa 23.03.2022 14:21
w Gorlicach handel siada z dnia na dzień nawet majster bez klientów

aa 23.03.2022 19:41
"nawet majster bez klientów" klienci już przejrzeli na oczy że jest to najdroższy w tej branży sklep w Gorlicach.

? 23.03.2022 09:18
Takie wieszaki ciągle są pod sklepami odziezowymi na 3maja do zabrania za darmo.....bardziej taki sklep potrzebny ubogim gorliczanom...nie mając nic oczywiście do przybyszów za wschodu ale to są ludzie z pieniążkami na koncie a karty płatnicze działają w polsce a ci najbiedniejsi siedzą nadal w schronach

gorliczanin 23.03.2022 00:29
sklep społeczny też by się przydał mieszkańcom ponieważ z takiego sklepu mogli korzystać także potrzebujący mieszkańcy Gorlic. – Polacy

jest sprawa 22.03.2022 20:55
Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś przekazał Komisji Europ. informacje dotyczące szacunkowych i częściowych kosztów, które ponosi Polska w związku z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Do końca roku to ponad 2,2 mld euro (ponad 10 mld złotych). W tej puli kosztów nie uwzględniono edukacji i opieki medycznej. Analitycy banku Pekao S.A. obliczyli przy założeniu, że w Polsce na stałe pozostaną 2 mln Ukraińców, to dla budżetu państwa wydatek rzędu aż 24 mld zł do końca 2022r.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023