Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama

Nie. Skarpa pod Dworem Karwacjanów nie jest własnością miasta. Mieszkańcy pytają, burmistrz odpowiada

Podziel się
Oceń

To bardzo często powracająca kwestia, która leży na sercu wielu mieszkańcom. Czy chodzi o kwestie czysto estetyczne, czy także bezpieczeństwo regionu?
Nie. Skarpa pod Dworem Karwacjanów nie jest własnością miasta. Mieszkańcy pytają, burmistrz odpowiada

Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Skarpa pod Dworem Karwacjanów w centrum zainteresowania

To temat, który pojawia się na sesji Rady Miasta regularnie. Niejednokrotnie wracaliśmy do tego i my. Wczoraj (31 marca) w czasie sesji Rady Miasta, do tematu powróciła radna Bogumiła Burkot. Radna poprosiła w imieniu mieszkańców miasta o podjęcie interwencji w sprawie uporządkowania skarpy pod Dworem Karwacjanów:

(...) zwracam się po raz kolejny do Pana burmistrza o interwencję i rzeczową rozmowę z właścicielem wyżej wymienionej nieruchomości.

Skarpa znajduje się w centrum miasta, przy drodze wojewódzkiej. Ze względów estetycznych uporządkowanie wyżej wymienionego terenu jest konieczne.
Liczne interwencje mieszkańców dotyczyły nie tylko względów estetycznych (...) ale również obawy o bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Poszycie skarpy z roku na rok powiększa się rosnącymi ostrężynami i krzakami. Również liczne zanieczyszczenia typu butelki mogą wywołać pożar. Mieszkańcy zwrócili się z prośbą do straży pożarnej o opinię w tej sprawie.

 

Miasto regularnie kontaktuje się z właścicielem terenu

Jak zapewnił burmistrz miasta, wszystkie uwagi mieszkańców są brane pod uwagę.

Spotkałem się już z jednym ze współwłaścicieli tego terenu. Oni na razie chyba nie mają żadnego planu, co z tym [miejscem] robić. My dwa do trzech razy w roku wysyłamy do nich wnioski i ponaglenia do bieżącego przycięcia, przykoszenia tego terenu. Oni po trochę to robią. (...)

 

Fakt, że jest to miejsce z ogromnym potencjałem, dobrze wyeksponowane, powoduje, że wielu z nas bardzo chętnie widziałoby tu przestrzeń do zagospodarowania we wspólnym celu. Pomysłów na zagospodarowanie tego terenu było już bardzo wiele: zegar kwiatowy, pokazowy klomb, asymetryczna ścieżka i ławki, a może..? Bardzo łatwo jest nam snuć marzenia, gdy zapominamy, że to teren prywatny, a miasto nie może wymusić na właścicielach żadnego działania.

Tak jak nie zasadzamy klombów w ogrodzie sąsiada, na terenie jego nieruchomości, tak samo nie możemy tego zrobić tutaj.

Aktywność miasta może ograniczać się tylko do kontaktowania się z właścicielami i apelowania o uporządkowanie terenu. Wszystko po to, by uniknąć poważnych zagrożeń w centrum miasta.


Napisz komentarz

Komentarze

Bodzio 02.04.2022 08:26
Nie ma innych sposobów na zmuszenie właścicieli do uporządkowania tego terenu?

Podpis 02.04.2022 09:30
Są, ale łatwiej wysłać to samo pismo co ostatnio tylko z aktualną datą.

Piotr 01.04.2022 23:54
A może warto podjąć starania o przejęcie skarpy, w innym przypadku panujący tam krajobraz księżycowy będzie szpecił porzez następne lata.

??? 01.04.2022 11:11
A skarpa na Blichu? tam to już drzewa zdążyły wrosnąć....

sss 01.04.2022 10:45
jeżeli własciciel się nie kwapi do uporządkowania skary to miasto wykonuje te prace porzadkowe i wystawia rachunek danemu włascicielowi..albo podpalic

ReklamaMet Chem - Okna PCV DRUTEX, kominki, piece kaflowe - Gorlice, ul. Kościuszki 12, tel. 18 353 10 74
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Pracownicy gorlickiego ZUS-u wychodzą przed budynek. „Gorlice. Popieramy związki zawodowe”WAŻNE Pracownicy gorlickiego ZUS-u wychodzą przed budynek. „Gorlice. Popieramy związki zawodowe” Protest w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nabiera ogólnopolskiego wymiaru. Do akcji solidarnościowej dołączają także pracownicy gorlickiego oddziału, którzy punktualnie w południe wyszli przed siedzibę instytucji.Data dodania artykułu: 02.04.2026 11:58Liczba komentarzy artykułu: 10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia grupę kobiet Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] Uście Gorlickie znalazło się na trasie ogólnopolskiego programu telewizyjnego, który tej wiosny odwiedza różne zakątki kraju. W ramach cyklu „W Polskę jedziemy”, emitowanego w „Halo tu Polsat”, do gminy przyjechała ekipa z Marceliną Zawadzką. Beskid Niski to kolejny przystanek na mapie programu prowadzonego przez byłą Miss Polonię, a obecnie prezenterkę Polsatu.Data dodania artykułu: 09.04.2026 17:54Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 12zdjęcie przedstawia fioletowy kwiat Tak będzie w Niedzielę Wielkanocną | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info W Wielkanoc przez Polskę będzie wędrował bardziej aktywny front chłodny. Nie będzie miał on jednak jeszcze wpływu na pogodę bezpośrednio w naszej okolicy. Przed nami zatem stabilny i przede wszystkim ciepły dzień.Data dodania artykułu: 05.04.2026 05:40Liczba komentarzy artykułu: 1Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 17°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 16 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: RozsądnyTreść komentarza: Nie przepisy tylko złośliwość władzy i urzędników ZDW i Miasta Gorlice. Przy Stróżowskiej wszyscy mają wyjazd w obie strony. Mają też sklepy spożywcze do których jeździ się wielokrotnie częściej. Zjazdy są w o wiele gorszych miejscach, z Delikatesów Centrum wyjazd jest na zakręcie (zero widoczności), a z Lidera prosto na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 17.04.2026, 11:30Źródło komentarza: Problem na ul. Stróżowskiej. Tu w lewo nie skręcisz [FOTO]Autor komentarza: jaTreść komentarza: Przecież Burmistrz znaków nie stawia , był plan budowy i wiedzieli jak będzie a radna musi mieć bony na te stacje bo ona robi raban a właściciel stacji milczyData dodania komentarza: 17.04.2026, 11:13Źródło komentarza: Problem na ul. Stróżowskiej. Tu w lewo nie skręcisz [FOTO]Autor komentarza: BorysTreść komentarza: Dzisiaj ulicę judokę się od A do Z a nie tylko nawierzchnie. Teraz będą wodociągi, katalizatorze, telekomunikacja i energetyka ciąć drogę.Gdzie jest odwodnienie, kanalizacja burzowa i pobocze nie wspominając o chodniku? Kiedy będą pomalowane znaki na drodze jak zebry i zamontowane znaki drogowe?Data dodania komentarza: 17.04.2026, 07:38Źródło komentarza: Ulica Gajowa po modernizacji. Nowa nawierzchnia i lepsze odwodnienie [FOTO]Autor komentarza: J23 nadajeTreść komentarza: Trudno komentować brak zachowań dorosłych.... Gdzieś w pobliżu byli rodzice? Bo gówniarze to gówniarze. No mi by tato za coś takiego skóre na d...pie paskiem wygarbował... No ale mi do głowy by za dziecka przyszło takie zabawy urzadzać. Ech mamo i tato tych dziciaków.... Krzywo sobie wyobrażam starość Waszą przy nich... Ale to bezstresowe wychowanie...Data dodania komentarza: 16.04.2026, 23:40Źródło komentarza: Incydent na gorlickim Rynku. Dzieci skopały świąteczne makiety jajek [FOTO/VIDEO]
Reklama