Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Mieszkańcy Sękowej sprzątali okolicę. W zamian otrzymali sadzonki drzewek

Oceń

Kilka dni temu w gminie Sękowa odbyła się akcja sprzątania okolicy oraz sadzenia roślin miododajnych, która została zainicjowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej. W akcję włączyli się również leśnicy z Nadleśnictwa Łosie, którzy przekazali ponad sto sadzonek jawora. Te do samodzielnego posadzenia otrzymywali uczniowie szkół oraz mieszkańcy.
Mieszkańcy Sękowej sprzątali okolicę. W zamian otrzymali sadzonki drzewek
Autor: Fot. Nadleśnictwo Łosie

 

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze, wpływa korzystnie na klimat. Jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Poprawia nasze samopoczucie, jest najlepszym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują – czytamy na stronie Nadleśnictwa Łosie.

Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.

 

W akcję „sprzątaMY i sadziMy w Sękowej” zaangażowali się mieszkańcy gminy z różnych środowisk – od dzieci po seniorów. W efekcie gmina lśni czystością, a wszyscy uczestnicy otrzymali sadzonki drzewek.

Pamiętajmy, że na co dzień sami możemy dawać dobry przykład, bez konieczności udziału w zorganizowanych działaniach, chociażby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.

Pamiętajmy, Lasy to nasze wspólne dobro!

 


Źródło info: Nadleśnictwo Łosie/Gmina Sękowa

 

 

 

 

 

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a