Prognoza zagrożeń IMGW-PIB jednoznaczna
Na stronie, na której zazwyczaj sprawdzamy informacje o ostrzeżeniach meteorologicznych, nie widzimy żadnego aktualnego komunikatu. Są jednak prognozy zagrożeń na najbliższe dni, a tutaj dominuje jasny przekaz: będzie bardzo zimno.
Już jutro rano może zacząć obowiązywać ostrzeżenie przed oblodzeniem oraz przymrozkami pierwszego stopnia. Przymrozki mogą utrzymać się do wtorkowego poranka.
Prognozy pogody na Wielkanoc
Dzisiaj rozpoczęły się opady, które mogą nam towarzyszyć przez niemal cały najbliższy tydzień. Spodziewany spadek temperatury, w nocy nawet poniżej zera stopni Celsjusza powoduje, że w poniedziałek i wtorek mogą się pojawić nawet opady śniegu.
Będzie pochmurno, a miejscowe przejaśnienia mogą pojawić się w Niedzielę Wielkiej Nocy. Później aż do czwartku chmury ponownie zasnują niebo, a deszcz oraz deszcz ze śniegiem będą powracać niemal codziennie.
Dziś maksymalna temperatura określona została na około 14 stopni w ciągu dnia i około 6 stopni w ciągu nocy. Jutro, czyli w Wielką Sobotę będzie już chłodniej. W ciągu dnia prawdopodobnie temperatura nie przekroczy 7-8 stopni Celsjusza, a nocą spadnie do około zera stopni. Podobnie będzie w niedzielę, ale wtedy przymrozek w nocy jest niemal pewny.
Kilkanaście stopni na plusie to temperatura, która powróci prawdopodobnie dopiero w przyszłą środę. Mamy nadzieję, że sprawdzi się prognoza mówiąca o tym, że po świątecznym załamaniu pogody, końcówka kwietnia będzie już lepsza. Mimo regularnych opadów i utrzymującego się zachmurzenia, będziemy mogli założyć lżejsze ubrania, ponieważ temperatura w ciągu dnia nie powinna być niższa niż 12-13 stopni.
Wielkanocne przymrozki powinny być już ostatnimi w tym sezonie.
Przysłowia obiecują urodzaj
Przysłowia mówią, że deszczowy Wielki Piątek jest zwiastunek bardzo dobrych zbiorów! Oto kilka przykładów:
- Deszcz na Wielki Piątek napcha każdy kątek
- Jak w Wielki Piątek jest rosa, będzie obfity plon prosa
- W Wielki Piątek gdy deszcz hojnie doliny zleje, że dużo mleka będzie, są pewne nadzieje











![Dni Gorlic 2026. Znamy pełen program miejskiego święta. Szykuje się muzyczne trzęsienie ziemi [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dni-gorlic-2026-znamy-pelen-program-miejskiego-swieta-szykuje-sie-muzyczne-trzesienie-ziemi-progr-1775819919.png)
![Kino Helios | Repertuar na bieżący tydzień [10 -16 kwietnia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Helios w Nowym Sączu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-helios-repertuar-na-biezacy-tydzien-10-16-kwietnia-2026-1775770728.jpg)
![Kino Farys | Repertuar na bieżący tydzień [10-14 kwietnia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Farys w Bieczu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-farys-repertuar-na-biezacy-tydzien-10-14-kwietnia-2026-1775770157.jpg)
![100-latka z Bobowej w programie Dzień Dobry TVN. Oglądaliście? [VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę na wózku w stroju bobowskim](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-100-latka-z-bobowej-w-programie-dzien-dobry-tvn-ogladaliscie-video-1775818793.jpg)
![Kino Legenda | Repertuar na bieżący weekend [10-12 kwietnia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Legenda w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-legenda-repertuar-na-biezacy-weekend-10-12-kwietnia-2026-1775769977.jpg)
![Kino Kolory | Repertuar na bieżący weekend [10-12 kwietnia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w Kinie Kolory w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-kolory-repertuar-na-biezacy-weekend-10-12-kwietnia-2026-1775769697.jpg)

![Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę kobiet](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekipa-polsatu-w-usciu-gorlickim-marcelina-zawadzka-odwiedzila-z-kamera-grupe-teatralna-1775734767.jpg)


![Rodzina oczami najmłodszych. Finał konkursu plastycznego w Gorlicach [FOTO] Dzieci z dyplomami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rodzina-oczami-najmlodszych-final-konkursu-plastycznego-w-gorlicach-foto-1774724812.jpg)



![Ropa. Poważne zdarzenie drogowe na DK28 [FOTO] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej na drodze i strażaków w tle](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-powazne-zdarzenie-drogowe-na-dk28-foto-1774890666.jpg)

![Wilczyska. Straż pożarna i policja rozpoczynają poszukiwania mężczyzny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej i strażaków na jezdni w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wilczyska-straz-pozarna-i-policja-rozpoczynaja-poszukiwania-mezczyzny-1775758037.jpg)
![Pojawiły się wizualizacje najbardziej problematycznych skrzyżowań [PRIMA APRILIS] zdjęcie przedstawia rondo w mieście](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-pojawily-sie-wizualizacje-najbardziej-problematycznych-skrzyzowan-foto-1775023035.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze