Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Eko-Tech 2 - Gorlice, ul. 11 Listopada 27, tel. 519 832 580 - tylko u nas w Gorlicach znajdziesz tak bogaty i unikalny asortyment roślin!
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 18 a 31 maja 2026
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej przy ul. Legionów w Gorlicach, Dzień Dziecka - 30 maja 2026, godz. 10-13
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Partia mieszanki orzechów wycofana ze sprzedaży! Skład deklarowany nie odpowiada prawdziwemu

Podziel się
Oceń

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawił się komunikat dotyczący wycofania jednej z partii mieszanki prażonych orzechów. Skład deklarowany na opakowaniu nie odpowiada prawdziwemu, a to może być poważnym problemem dla alergików.
Partia mieszanki orzechów wycofana ze sprzedaży! Skład deklarowany nie odpowiada prawdziwemu

Autor: Fot. GIS/halogorlice.info ©

 

Ostrzeżenie z 26 kwietnia 2022 r.

Ostrzeżenie dotyczy wycofania jednej z partii mieszanki prażonych orzechów i żurawiny w czekoladzie gorzkiej sprzedawanej w sieci sklepów ALDI. 

Ostrzeżenie jest związane ze stwierdzeniem obecności mleka, które nie zostało zadeklarowane na opakowaniu jako substancja alergenna.

Główny Inspektor Sanitarny przekazał informację po tym, jak dystrybutor produktu wycofał jedną z partii opisanego poniżej produktu. Wykorzystana w czasie produkcji mieszanki orzechowej czekolada mleczna zamiast gorzkiej powoduje, że alergicy i osoby nietolerujące mleka mogły zostać wprowadzone w błąd. Stąd też konieczność wycofania określonego produktu ze sprzedaży.

 

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Produkt: GOURMET FINEST CUISINE, Mieszanka prażonych orzechów pekan, prażonych i solonych migdałów oraz słodzonej, suszonej żurawiny w czekoladzie gorzkiej
  • Data minimalnej trwałości: 24 sierpnia 2022 r. oraz 5 września 2022
  • Numer partii: 05PA02208
  • Producent: Bösch Boden Spies Import GmbH
  • Dystrybutor w Polsce: Aldi Sp. z o.o., ul. Murckowska 16, 40-265 Katowice

 

W związku ze stwierdzonym problemem dystrybutor wycofał ze sprzedaży wskazaną powyżej partię produktu. Stało się to natychmiast po uzyskaniu informacji o stwierdzonej nieprawidłowości. Jednocześnie klienci zostali poinformowani o problemie na swojej stronie internetowej >>>sieci sklepów Aldi, gdzie sprzedawano wskazaną mieszankę.

Obecnie trwa proces wycofywania kwestionowanej partii produktu. Procedurę nadzorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W przypadku spożycia tego produktu przez osoby z alergią lub nietolerancją na mleko możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej. Dlatego też wydano dodatkowo zalecenie, by osoby takie nie spożywały partii produktu wskazanego w niniejszym ostrzeżeniu.

 

Źródło info: GIS


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Świętuj z nami Dzień Dziecka 2026
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 17°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego