Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Glinik twardszy niż Metal

Oceń

I znów mamy piłkarską sobotę. To właśnie na dziś zaplanowano dziewięć meczów 25. kolejki IV ligi grupy wschodniej. Gorliczanie wybrali się dziś na mecz do Tarnowa, gdzie byli podejmowani przez tamtejszy Metal.
Glinik twardszy niż Metal
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

W tabeli ligowej gorliczanie zajmują w tym momencie 7. lokatę a tarnowianie 12.
 

KS Metal Tarnów - Glinik Gorlice 1:2 (1:1)

Bramki: Śliwa 43', 48'

Gorliczanie dopisują do ligowej tabeli bardzo ważne 3 punkty, wygrywając na gorącym terenie w Tarnowie. Zwycięstwo drużynie dwoma trafieniami zapewnił Damian Śliwa. Pomocnik Glinika wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą i zaraz po wznowieniu meczu.

Im bliżej zakończenia sezonu tym częściej będziemy spoglądać do tabeli, a zwłaszcza do jej górnej części. Niezagrożone pozostają trzy drużyny, pierwsza Termalica prze do przodu i jest już pewnym trzecioligowcem, za nią o drugie miejsce będą bić się Limanovia i Lubań Maniowy.

A dalej skupiła się grupa drużyn, która do końca będzie walczyć o utrzymanie w IV lidze. Cztery z nich, wśród których jest Glinik ma po 43 punkty. W najlepszej sytuacji jest Wolania Wola Rzędzińska, która ma o jeden mecz rozegrany mniej, w najmniej korzystnej pozycji jest Okocimski Brzesko, który ma o 3 punkty mniej niż reszta.

A dalej przynajmniej jeszcze cztery drużyny są zainteresowane zajęciem conajmniej 8. miejsca, które gwarantuje pozostanie w rozgrywkach tej rangi. Glinik, by myśleć o pozostaniu w IV lidze nie może tracić punktów z niżej notowanymi przeciwnikami i punktować z najlepszymi drużynami ligi.

Okazją do tego będzie już następne spotkanie, gdzie gorliczanie zmierzą się z Bocheńskim Klubem Sportowym. Mecz odbędzie się już w następny wtorek, 3 maja o godz. 17 >>>GKS Glinik Gorlice vs BKS Bochnia

 

Niezmiernie ważne będzie spotkanie za tydzień w sobotę, gdzie gorliczanie zmierzą się z bezpośrednim rywalem, Wierchami Rabka Zdrój na wyjeździe.


Napisz komentarz
Komentarze
Ja 30.04.2022 21:47
Termalica nie jest trzecioligowcem będzie musieć wygrać baraż z Weczysta Kraków

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023