Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

W Starostwie Powiatowym w Gorlicach już nie będzie kasy

Oceń

Jesteście przyzwyczajeni do tradycyjnej metody opłacania należności na rzecz samorządu? A może co jakiś czas jeździcie z seniorami, by umożliwić im dokonanie takich wpłat? Idzie nowe: niebawem zniknie kasa zlokalizowana w budynku Starostwa Powiatowego w Gorlicach przy ul. 11 listopada.
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach już nie będzie kasy

 

Już niedługo, bo od 25 maja 2022 r. przestanie funkcjonować kasa w budynku Starostwa Powiatowego w Gorlicach przy ul. 11 Listopada 6.

Wpłat będzie można nadal dokonywać gotówką w kasie Starostwa, która jest zlokalizowana w budynku przy ul. Michalusa 18 (przy Wydziale Komunikacji i Dróg).

Zasadniczym sposobem regulowania zobowiązań będzie jednak dokonywanie wpłat przelewem lub gotówką w obsługujących nas bankach i na poczcie. W przypadku takich wpłat obowiązuje prowizja, zgodna z taryfą opłat obowiązującą w ramach konkretnej instytucji (np. zgodnie z taryfą przelewów w naszym banku lub na poczcie).

Rachunki bankowe, na które należy kierować wpłaty są różne. Starostwo Powiatowe w Gorlicach wskazuje na trzy główne rachunki przeznaczone na wpłaty z tytułu:

  • opłat geodezyjnych (tutaj należy kierować wpłaty z tytułu wypisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego, udostępniania materiałów zasobu, udostępniania mapy zasadniczej, koordynacji usytuowania projektowanej sieci uzbrojenia terenu) – numer rachunku w Banku Pekao S.A.
  • opłat za użytkowanie wieczyste gruntów, trwały zarząd, dzierżawę gruntów Skarbu Państwa, opłaty za karty parkingowe – numer rachunku w Banku Pekao S.A. 
  • opłat skarbowych – numer rachunku bankowego Urzędu Miasta Gorlice w BNP Paribas Bank Polska S.A.

 

Numery rachunków bankowych, na które należy kierować konkretne wpłaty są dostępne >>>na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do numeru rachunku, na który należy dokonać konkretnej wpłaty, zawsze możecie się upewnić wykonując telefon do właściwego urzędu.

 

Zmiana ta nie jest niczym niezwykłym. Podobna zmiana w Gminie Gorlice nastąpiła już w lipcu ubiegłego roku >>>Od lipca zniknie kasa w Urzędzie Gminy Gorlice. Gdzie będzie można uregulować zobowiązania?

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
gotóweczka znika 18.05.2022 10:04
to wynika z przepisów. Od nowego roku czynsze też będą musiały być wpłacane przelewem. Bo inaczej wg przepisów trzeba zapłacić podatek dochodowy... Likwidacja gotówki pomalutku , drobnymi zmianami ale nadciąga. Gdyby tak od ręki zlikwidowano to ludzie by się buntowali a tak to pomalutku po cichutku i za jakiś czas zniknie...

Lewicowiec 17.05.2022 20:30
Jestem młody i wolałem wpłacić w kasie. Niestety to wszystko zmierza do kontroli. Wyparcie gotówki może i jest wygodne. Niestety prowadzi do absolutnej utraty prywatności o której często krzyczą młodzi, szczególnie ci z lewej, a potem sami płacą bezgotówkowo. Za kilka lat rząd będzie wiedział kto, co, gdzie kupił. Papier toaletowy, kawa, chleb czy prezerwatywy. Będzie absolutny brak prywatności i pogwałcenie podstawowych praw człowieka. A jednym z nich jest właśnie prawo do prywatności.

~~~~ja 18.05.2022 06:06
Raczej nie co kupujesz a co najwyżej ile wydajesz póki co system bankowy dostaje tylko informację na jaką kwotę chcesz zrobić transakcję o której godzinie i w jakim sklepie ale nie ma wymienione za jakie produkty płacisz. Jeżeli mam pieniądze z legalnego źródła to nie ma się o co martwić równie dobrze możesz się bać, że skarbówka wie o twoich dochodach (przynajmniej legalnych) mało tego wiedzą nawet kiedy sobie kupiłeś np. mieszkanie lub samochód (a to nie banały typu papier toaletowy) a nawet można się bać o to, że na praktycznie na każdym kroku jesteś nagrywany przez monitoring do tego można zlokalizować twoje prawdopodobne położenie za pomocą telefonu. No właśnie dlaczego nie zrezygnujesz z telefonu?

okgok 18.05.2022 10:06
Ale jak wprowadzą (a to się już pomału dzieje) faktury i paragony online plus do tego płatność kartą to już będzie wiadomo dokładnie co i kiedy się kupuje. Do tego inteligentne liczniki i już wiem wszystko. A jak trzeba będzie spacyfikować klienta to będzie wystarczało odcięcie go od konta bankowego...

~~~~ja 18.05.2022 11:00
@okgok no dobra jak wprowadzą paragony online na pewno to będzie w jakimś systemie i będziesz miał do tego dostęp ale powiedz mi po co państwu informacja o tym co legalnie kupujesz? Co państwo za pomocą służb będzie bezpodstawnie monitorować każdego kto co kupuje? Jak sobie to wyobrażasz po pierwsze to nie realne, po drugie jeszcze raz pytam po co? Co zobaczą, że dzisiaj nie kupiłem chleba tylko bułki? Czy zaszalałem i kupiłem kilka kg. mięsa czy wędlin? I co z tego? Wprowadzą limity czy powiedzą, że za dużo wydaję na jedzenie i wprowadzą mi limity a może przymusową dietę? Nie popadajmy w paranoję np. widzę co kupuje sąsiad jak go spotkam w sklepie tak jak on widzi co ja kupuję i jakoś chyba nikomu to nie przeszkadza a co dopiero obcy dla mnie jakiś urzędnik - strażnik teksasu (gdyby istniał). Większość osób nawet na głupich portalach społecznościowych udostępnia bardziej prywatne informacje niż to jakie zrobił zakupy. Spacyfikować? O czym Ty piszesz? Teraz nie wystarczy, bo trzymasz pieniądze w skarpecie?

tralala 18.05.2022 13:36
"Jeżeli mam pieniądze z legalnego źródła to nie ma się o co martwić" O naiwności. A czemu państwo tak bardzo się wpycha w naszą prywatność. Państwo niech zajmie się np. cwaniakiem, który z terenu po Glimarze zrobił śmietnik. A może to dla tego cwaniaka też legalne źródło i dlatego się nie martwi?

Lolo 14.05.2022 23:23
Ulatwienie poprzez utrudnienie. Podobnie z klimatem - nastepuje ocieplenie klimatu poprzez oziebienie.

~~~~ja 14.05.2022 14:07
Po co komu kasa? No bez przesady i tak większość ludzi płaci wszystko przez internet ale ponarzekać trzeba... Malkontentów tutaj nie brak a kto i kiedy ostatnio coś tam wpłacał? No tak nie korzystam narzekam na marnotrawstwo publicznych pieniędzy ale nie ma to oczywiście tym bardziej narzekam, właśnie takich mamy mieszkańców.

Obcy 14.05.2022 09:03
Mam pomysł zlikwidować starostwo bardzo duże oszczędnośći

aa 14.05.2022 08:42
W związku z tym o ile zmniejszy się ilość urzędników w Starostwie?

bzik 14.05.2022 15:04
przybędzie 5, bo ktoś musi te przelewy przepisywać z systemu bankowego, do zeszytów wpłat

obserwator 13.05.2022 18:23
rusofobia zniszczy ekonomicznie polskie społeczeństwo

? 14.05.2022 15:05
Uwaga! Onuca! Nieprana!

Fan PRL-u 13.05.2022 11:54
Się nie dziwię, na dworcu zniknęła nawet tablica z rozkładem jazdy.

miki 13.05.2022 12:42
Ja tez ostatnio to zauważyła, Polska schodzi na psy

adam1 13.05.2022 10:37
Czyli wszystko po to aby utrudnić życie mieszkańcom powiatu, zwłaszcza tym starszym, aby sobie biegali na ul . Michalusa. Wiem, że większość, zwłaszcza młodzi, dokonuje przelewów przez internet ale jest spora grupa osób które wolą wpłaty gotówkowe w kasie. Urzędy dbają o własną wygodę, a nie o mieszkańców

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a