Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Spotkanie w MBP z okazji dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Oceń

Biblioteka, to kraina, w której uzyskacie nie tylko wiedzę, książki czy pomoc. Z okazji dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada 8 maja, w gorlickiej MBP spotkali się bibliotekarze i lokalni samorządowcy.
Spotkanie w MBP z okazji dnia Bibliotekarza i Bibliotek
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

To miejsce rozwijania wyobraźni i tworzenia nowej rzeczywistości. Tu rodzą się przełomowe pomysły, tu tworzą się przyjaźnie, tutaj można odpocząć.

 

Życzenia nieco spóźnione, ale niezmiennie szczere

Choć dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja, to ze względu na fakt, że w tym roku była to niedziela, uroczyste spotkanie miało miejsce w miniony czwartek (12 maja).

Bibliotekarze z Gorlic i bibliotek całego powiatu spotkali się z lokalnymi samorządowcami. Wydarzenie poprowadziła Dyrektor MBP w Gorlicach, Joanna Kalisz – Dziki.

Spotkanie było okazją do rozmowy, wysłuchania prelekcji Sebastiana Wacięgi z Małopolskiego Instytutu Kultury pt. „W kręgu Ignacego Łukasiewicza – początki przemysłu naftowego”.

Wręczono też okolicznościowe nagrody, które bibliotekarze otrzymali z rąk burmistrza Rafała Kukli i Starosty Gorlickiego, Marii Gubały. Otrzymali je zasłużeni pracownicy bibliotek. Nagroda burmistrza miasta Gorlice otrzymała Marta Karp z MBP w Gorlicach:

za trud włożony w działania na rzecz upowszechniania i rozwoju czytelnictwa.

 

Starosta Gorlicki Maria Gubała uhonorowała:
za 2020 rok

  • Elżbietę Knapik – dyrektor Biblioteka Biecz
  • Ewelinę Skrzypiec – kierownika filii Biblioteki Biecz w Libuszy
  • Daniela Sokołowskiego – członka zespołu instruktorskiego MBP w Gorlicach

za 2021 rok

  • Lucynę Piszczek-Sula – bibliotekarkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Uściu Gorlickim
  • Lidię Foryś – bibliotekarkę biblioteki w Kobylance – Ośrodek Kultury Gminy Gorlice
  • Grażynę Zastępa – członka zespołu instruktorskiego MBP w GorlicachZachęcamy Was do regularnego sprawdzania naszych piątkowych wiadomości #halotuWeekend, w których często możecie znaleźć informacje o planowanych w bibliotekach spotkaniach i wydarzeniach. Spotkania autorskie, wystawy no i oczywiście możliwość wypożyczania książek (zarówno tych tradycyjnych jak i elektronicznych!) – korzystajcie do woli!

 

Źródło info: UM w Gorlicach 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023