Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Takiego miejsca w Gorlickiem jeszcze nie było! Za tydzień otwarcie Hyblówki [FOTO/VIDEO]

Oceń

Dom Pracy Twórczej – jak w gminie Ropa nazywają odremontowany budynek, w którym kiedyś mieszkał Antoni Hybel – za dokładnie tydzień zostanie uroczyście otwarty. My zajrzeliśmy tam już kilka dni temu.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Hyblówka to bez wątpienia miejsce niezwykłe, gdzie historia miesza się ze współczesnością, bo przecież właśnie tam powstała zdecydowana większość prac Antoniego Hybla – lutnika, rzeźbiarza i malarza, ale jednocześnie wyremontowany budynek stanie się przestrzenią dla warsztatów rzeźbiarskich, prób orkiestry czy plenerów malarskich. Jednym słowem nie będzie sterylnym muzeum, ale miejscem tętniącym życiem.

Na wyposażeniu Hyblówki jest między innymi tradycyjny piec do wypieku chleba, sztalugi, sprzęt rzeźbiarski czy instrumenty muzyczne.

 

Hyblówka ma być oczywiście przede wszystkim hołdem dla Antoniego Hybla, twórcy skrzypiec ze skrzydlatą duszą, który wymyślił modyfikację klasycznego instrumentu w taki sposób, by muzyk miał do niego łatwiejszy dostęp smyczkiem. Było to mniej męczące, bo nie zmuszało do nienaturalnego wygięcia ręki.

Warto przypomnieć, że Hyblówka spłonęła w 2015 roku. Po wielu staraniach gminie udało się zdobyć pieniądz potrzebne na jej odbudowę. Inwestycja pochłonęła ponad 1,7 mln złotych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z wnętrz obiektu, znajdą też tu Państwo obszerną fotorelację z wycieczki po zakamarkach nowo wyremontowanego domu pracy twórczej. 

Już wkrótce, w następny poniedziałek, 30 maja nastąpi uroczyste otwarcie wyremontowanej Hyblówki w centrum Ropy.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!