Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama

Gorlice. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Doszło do potrącenia

Podziel się
Oceń

Wczoraj (23 maja) na ulicy Bieckiej w Gorlicach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i pieszego.
Gorlice. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Doszło do potrącenia

Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Kierowca toyoty, wyjeżdżając z parkingu i chcąc włączyć się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i doprowadził do potrącenia gorliczanki. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało, a bobowianin siedzący za kierownicą osobówki został ukarany 1500 zł mandatem i sześcioma punktami.

Wczoraj o poranku na drogach naszego powiatu odbywała się również policyjna akcja, mająca na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców. W ten sposób na ulicy Grunwaldzkiej w Bieczu wpadł kierowca toyoty.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie bobowianina znajduje się ponad 1,2 promila. Policjanci elektronicznie zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód został przekazany wskazanej osobie – powiedział w rozmowie z nami starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Mężczyzna za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem.


Napisz komentarz

Komentarze

Użyj mózgu 24.05.2022 21:33
Odkąd zmienili prawo, piesi bezczelnie wtargają na przejście. Co ci szkodzi pieszy, poczekaj, niech jedzie, łatwiej zatrzymać się pieszemu jak samochodowi.

ewa1234 24.05.2022 20:16
piesi to też święte krowy w ogóle nie patrzą i prosto wchodzą pod samochód..... miałam taki przypadek że dwie dziewczynki około 15 czy 16 lat oczy w telefonie i fuk na przejście szkoda mi było swojego życia bo tylko w nich wjechać a potem będzie płacz że córeczka na przejściu zginęła

zielony listek 24.05.2022 20:48
Ty chyba masz coś z głową. To że piesi po zmianie przepisów czują się bezkarni i zwolnieni z obowiązku zwracania uwagi na otoczenie to jedno, ale to co napisałaś jest nieludzkie i świadczy o potrzebie pilnej konsultacji z psychologiem. Poważnie.

Ja 25.05.2022 11:49
Przepisy obowiązujące pieszych Nie Zmieniły Się!!! Nadal obowiązują !

Komentator 24.05.2022 19:50
Ja dostalem 15 punktow za to ze na 2 pasmowce po ptawej stronie ktos zaczol zwalniac zeby pieszego przepuscic a ja nie widzialem tego, pragne zauwazyc ze bylo to rok temu i przepisy nie byly tak zaostrzone A tu ktos rypnol pieszego i 6 punktow dostal...

Ja 24.05.2022 19:48
Ciekawe czy normalnie przechodziła czy bez rozglądania się wryła się prosto pod koła

Ja 24.05.2022 19:48
Ciekawe czy normalnie przechodziła czy bez rozglądania się wryła się prosto pod koła

Oleg 24.05.2022 16:12
Znam takich co jezdza bez praw jazdy po miescie i smieja sie wprost a policja wie i nic nie robi

Miki 24.05.2022 15:16
Brawo za mandat, moze cos kierowce nauczy, oby

Ja 25.05.2022 11:52
Karma wraca wie nie ma się z czego cieszyć

err 24.05.2022 13:28
"(...) Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało" - to dobrze :) Niestety kierowcy jeżdżą, jak jeżdżą. Nie jest za fajnie na drogach. Nauczcie niektórych, kto ma pierwszeństwo jak się zachowywać, kiedy jest wąska droga i wzniesienie, bo jak widze u niektórych ta wiedza kuleje. Nie mówiąc o ścinaniu zakrętów, zdarza się, nieraz ktoś by wygwizdał we mnie.

JA 24.05.2022 15:05
Tak zgadza się i o włażeniu bezmyślnie na przejście też nie zapomnijcie! Przejście dla pieszych to nie deptak że sie po nim spaceruje i włażenie bezpośrednio przed jadący pojazd jest ZABRONIONE!

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Taka refleksja na temat tegoż meczu. Przed meczem spotkanie na rynku grupy kibiców w liczbie około 100. Wszyscy na czarno, na głowie kaptur lub czapka z daszkiem. Jak bracia. Przez megafon rochodzi się donośny, okrzyk ( głos osoby wyciągniętej z pod budki z piwem) wulgarny , treść nie nadająca się do przytoczenia. Młodzi kibice równo powtarzają okrzyk. Potem ręce wyciągnięte przed siebie w geście , który, jako żywo, kojarzy się z mroczną przeszłością . Obok samochód policyjny . Nikt nie reaguje. Ciche przyzwolenie. Rodzice są dumni z tych swoich synów? Cisną się na usta słowa Zamoyskiego „ Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” . No cóż przykład idzie z samej góry.Data dodania komentarza: 17.05.2026, 10:00Źródło komentarza: Niewykorzystany karny i gol do szatni. Emocje w Gorlicach [FOTO]Autor komentarza: Ekspert.Treść komentarza: W Gorliach jest Bezpiecznie, bo w Gorliach nie ma co juz szukac, nawet dla Mieszkancow sasiednich gmin, po wyzej jednego dnia.Data dodania komentarza: 17.05.2026, 09:18Źródło komentarza: Wysowa-Zdrój. Dwa pożary w jednym czasie. Palił się budynek na terenie Parku Zdrojowego i altana [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: KibicTreść komentarza: Piłkarsko kto jest lepszy misiu kolorowy to dokładnie pokazuje tabelaData dodania komentarza: 17.05.2026, 08:02Źródło komentarza: Niewykorzystany karny i gol do szatni. Emocje w Gorlicach [FOTO]Autor komentarza: Misiu kolorowyTreść komentarza: Coś Pan redaktor koloryzuje i chyba nie byl na meczu. Z konkretów to Andrychów miał jak Gorlice sie odkryły i dążyły do wyrównania po przerwie ( ale to normalne jezeli chcesz wygrac tyly zostawiasz odsłonięte. . Piłkarsko Glinik dużo lepszy proponuję oglądnąć powtórkę meczu. Za klasykiem" że nie wspomnę "o murawie - nie przystoi drużynie w 4 lidze na takiej łące grać, drużyny w niższych ligach maja lepsze. Dziwnym trafem na dobrych murawach, na wyjazdach zespół wyglada dużo lepiej.Data dodania komentarza: 17.05.2026, 00:21Źródło komentarza: Niewykorzystany karny i gol do szatni. Emocje w Gorlicach [FOTO]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego