Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Studiuj w Jaśle • TRWA REKRUTACJA 2022/23• Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi | Filia w Jaśle
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Soczewki jednodniowe – zalety i stosowanie

Oceń

Wiele osób nie chce zmieniać swojego wizerunku i z tego powodu wybierają stosowanie soczewek. Jednak dyskrecja to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Jeżeli poszukujesz soczewek higienicznych oraz łatwych w użytkowaniu, doskonałym wyborem będą te jednodniowe.
Soczewki jednodniowe – zalety i stosowanie
Autor: Fot. materiały partnera

 

Czym się wyróżniają i jak je stosować? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej!

 

Czym są soczewki jednodniowe?

Jednodniowe szkła kontaktowe są wygodną alternatywą korekcji wad wzroku dla okularów. W przeciwieństwie do soczewek miesięcznych te jednodniowe, jak sama nazwa wskazuję, można nosić tylko przez dzień. Z tego powodu soczewki jednodniowe są sprzedawane w opakowaniach po 5, 30, 90 czy 180 sztuk. Zazwyczaj większe opakowania są korzystniejsze cenowo, więc kiedy dopasujesz swój idealny model, możesz zaoszczędzić, kupując większą ilość. Jest to także bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu o kupnie kolejnego opakowania trzeba pomyśleć dopiero za kilka miesięcy. Duży wybór soczewek jednodniowych w atrakcyjnych cenach znajdziesz w ofercie sklepu bezOkularow.pl. Wysyłają soczewki nawet w ciągu 24 godzin, więc nie musisz obawiać się o ich dostępność.

 

A jakie są inne zalety soczewek jednodniowych? Wygoda

Soczewki jednodniowe wyróżniają się przede wszystkim łatwością użytkowania. Ponieważ należy wyrzucić je zaraz po zużyciu, nie ma potrzeby, by specjalnie o nie dbać. Szkła kontaktowe przeznaczone do stosowania przez dłuższy okres wymagają odpowiedniej pielęgnacji i przechowywania. Trzeba zaopatrzyć się w specjalny pojemniczek oraz przemywać je dedykowanym do tego płynem. Zgubienie takiej soczewki również jest problematyczne i wiąże się z koniecznością zakupienia kolejnego produktu. Soczewki jednodniowe są dostępne w dużych opakowaniach, więc zawieruszenie jednej soczewki nie będzie stanowiło dużego problemu.

 

Możliwość zakupu kilku par na próbę

Kolejną zaletą soczewek jednodniowych jest ich atrakcyjna cena. Powinny zainteresować się nimi zwłaszcza osoby początkujące, które zastanawiają się, czy noszenie szkieł kontaktowych jest dla nich odpowiednie. Nie trzeba od razu decydować się na duże opakowanie, można na początek zakupić kilka par, by przetestować czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Co ważne, ilość dostępnych na rynku soczewek jednodniowych nieustannie się powiększa, więc z łatwością można znaleźć produkty wysokiej jakości w niskich cenach i modele dopasowane dokładnie do własnych preferencji i wymagań oczu.

 

Szeroki wybór

Soczewki jednodniowe nie są skierowane tylko dla osób z dalekowzrocznością oraz krótkowzrocznością. Wśród szkieł kontaktowych przeznaczonych do jednodniowego stosowania można znaleźć również te dla astygmatyków, czyli tzw. soczewki toryczne. Na rynku są dostępne także soczewki jednodniowe progresywne, używane szczególnie przez osoby po 40. roku życia. Dzięki nim nie trzeba korzystać z osobnych okularów do czytania i „do chodzenia”. Jak widać wśród szkieł kontaktowych jednodniowych niemal każda osoba z wadą refrakcji znajdzie coś dla siebie.

 

Łatwość w użytkowaniu

Jak już było wspomniane, stosowanie soczewek jednodniowych jest naprawdę proste.
Soczewki należy zawsze nakładać i zdejmować czystymi, suchymi dłońmi. Panie stosujące makijaż powinny nałożyć soczewki przed zastosowaniem kosmetyków, aby uniknąć ryzyka przedostania się produktów do oka.

 • Wyjmij soczewkę z opakowania.
 • Umieść ją na opuszku palca tak, by przyjęła kształt miseczki. Brzegi powinny być wywinięte go góry, jeśli jest inaczej, należy obrócić soczewkę.
 • Delikatnie rozchyl powieki palcami drugiej ręki i umieść soczewkę na powierzchni oka.
 • Wykonaj ruchy gałkami ocznymi w górę, w dół i na boki, a następnie zamrugaj, by soczewka odpowiednio się ułożyła.
 • Jeśli nie odczuwasz dyskomfortu podczas noszenia, oznacza to, że soczewka została założona prawidłowo.
 • Powtórz wszystkie powyższe czynności na drugim oku.
 • Zdejmowanie soczewek jest jeszcze prostsze.
 • Spójrz w górę i odciągnij w dół dolną powiekę.
 • Cały czas patrząc w górę, ściągnij soczewkę w dół oka za pomocą opuszka palca.
 • Złap delikatnie soczewkę i zdejmij ją z powierzchni oka.
 • Powtórz wszystkie czynności na drugim oku i wyrzuć zużyte soczewki.
 • Cały proces zajmie Ci zaledwie kilka minut, a przez resztę dnia nawet nie będziesz pamiętać, że masz soczewki na sobie.


 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023