Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Gorlice. W oczekiwaniu na rondo turbinowe. Jazda pod Lidlem – pod prąd

Oceń

To nagranie spowodowało, że po prostu opadła nam szczęka. Jeden z Czytelników przesłał nam film, na którym widzimy samochód, który porusza się pasem pod prąd. Nagranie opatrzono bardzo trafnym komentarzem.
Gorlice. W oczekiwaniu na rondo turbinowe. Jazda pod Lidlem – pod prąd
Autor: Fot. nadesłane przez Czytelnika

 

Niezwykły przejazd zarejestrowano wczoraj wieczorem (25 maja), krótko po godzinie 20. Opustoszałe ulice spowodowały, że na szczęście nie doszło do żadnej kolizji, a sprzeczna z przepisami jazda nie doprowadziła do utrudnień w poruszaniu się innych pojazdów ani pieszych.

Faktycznie jednak problem jest poważny. Jak zrelacjonował nam Czytelnik w informacji przesłanej za pośrednictwem poczty haloGorlice na FB:

Auto wyjechało pod prąd z ul. Sportowej.

 

Jazda pod prąd nie trwała więc długo, ale manewr podjęty na skrzyżowaniu mógł być niezwykle niebezpieczny.

Dlaczego jednak ktoś postanowił złamać tak wiele reguł czy też jak udało mu się zignorować tyle znaków, działając absolutnie wbrew logice?

 

Nie wiemy

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu kierowcy zgłaszali problem związany z rytmem pracy świateł na skrzyżowaniu na Zawodziu. Zdarza się bowiem, że jadący od strony Glinika, którzy chcą skręcić na skrzyżowaniu w lewo mają zielone światło w tej samej chwili, gdy widzą je przed sobą kierowcy jadący od strony ul. Kościuszki. To powoduje, że pojawia się przejazd kolizyjny, wymagający odpowiedniego zastosowania reguł pierwszeństwa. Podobne sytuacje nie mają miejsca w ciągu dnia, więc to samo zielone światło pozwala nam na różne działanie, w zależności od pory dnia. Dopóki obserwujemy uważnie sygnalizację i działania innych kierowców, nie ma problemu.

Jeśli jednak damy się rozproszyć, może to skończyć się kolizją.

W przypadku jazdy zarejestrowanej wczoraj przez naszego Czytelnika problem leży gdzie indziej. Jazda pod prąd i wjazd na skrzyżowanie niemal w tym samym momencie, w którym zapala się czerwone światło to problemy, których sygnalizacja świetlna nie rozwiąże. Czy to wynik niefrasobliwości kierującego? A może celowe, dokonane z premedytacją szarżowanie ulicami miasta?

 

Całkowite ignorowanie znaków poziomych, pionowych i świetlnych w tym przypadku mogłoby zakończyć się dłuższą rozmową z funkcjonariuszami policji. Jeśli nie widać ich na horyzoncie, to jedyne, co mogą zrobić wszyscy pozostali uczestnicy ruchu drogowego, to wzmóc swoją czujność i po prostu przeczekać przejazd kierowcy łamiącego liczne reguły obowiązujące w ruchu drogowym.

Komentarz, którym nagrania opatrzył nasz Czytelnik mówi wszystko:

Gorlice w oczekiwaniu na rondo turbinowe

 

Nic dodać, nic ująć.

A oto filmiki przesłane przez naszego Czytelnika:

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 


Napisz komentarz
Komentarze
~~~~ja 29.07.2022 07:34
To zatankuj rower, bo podatek jest wliczony w cenę paliwa a tak w ogóle pokaż mi jak rowerem można zniszczyć nawierzchnię drogi. Poza tym oczywiście wyszła cebula!

Jo 28.07.2022 10:28
Jeśli rowerzysta ma takie same prawa to dlaczego nie płaci podatku drogowego ?

:D 28.07.2022 19:52
Haha! Chyba dostał w "miętkie" :D

eee 16.06.2022 23:46
Może sobie wypił i pasy się mu pomyliły

Tesla w gazie 27.05.2022 11:00
Krótki apel do "pedalarzy" - macie drogę rowerową pod kominem w gliniku więc przestańcie jezdzić obwodnicą i blokować ruch. Obwodnice mają usprawnić przepływ samochodów i ciężarówek przez miasto a nie służyć do lansowania się w kolorowych majtkach

gość rowerzysta 20.06.2022 18:49
znalazł się wielki pan kierowca

Rowerzysta 14.07.2022 20:26
A to rowerzysta blokuje ci ruch. Takie same ma uprawnienia do jazdy po tej obwodnicy jak i ty wiec po się spinasz

Jo 28.07.2022 10:25
Jesli takie samo prawo ma rowerzysta to dlaczego nie płaci podatku drogowego ?

psylo 29.07.2022 21:01
Jeśli ma samochód, to płaci. BTW, myślisz, ze te wszystkie drogi powstały z "podatku drogowego"?

Rad 26.05.2022 23:26
A moze ktos jechal z kims do szpitala i byla nagla sytulacja

Cukier 27.05.2022 09:07
Gdyby nawet... To po dojechaniu pod szpital, następnym przystankiem powinna być komenda policji w celu oddania prawa jazdy

Komentator 27.05.2022 19:59
Jak by ktos z dukielskiej skrecal na prawo to mogla by byc 2 nagla sytuacja...

JaCezar 26.05.2022 23:11
Jeżeli ktoś ma takie problemy z poruszaniem się po drogach to na radzie turbinowym będzie dopiero cyrki. Teraz na zwykłym rondzie niewielu kierowców w Gorlicach ma pojęcie jak się należy poprawnie zachować , jak zjechać z ronda? , nie blokować innym wjazdu przy zablokowanym ruchu ? Mądrali jest dużo ale poprawnie jeżdżących niestety niewielu. Rondo to skrzyżowanie a skrzyżowania się nie blokuje! Może wreszcie nasza policja by się kiedyś tym zainteresowała a po kilku takich akcjach ,,przez kieszeń,, to i korki byłyby mniejsze.

Wibowit 26.05.2022 23:08
obwodnica zachodnia i ogień. a potem ewentualnie to rondo.

MrRed 26.05.2022 11:43
Brawo. Piękne podsumowanie jazdy w Polsce.

m 26.05.2022 10:41
Pewnie niedawno z Anglii wrócił.

mirk 26.05.2022 10:21
myślę że oprócz tego artykułu policja już ma tego nieuka a po drugie czy może policja zrobić coś z tymi mokrusami 50cm(kosiarka w obudowie) bo to że każdy może tym jeżdzić to absurd bo ktoś kto nie ma prawa jazdy to nie zna przepisów a jęzdzi po ulicach i stwarza zagrożenie a w szczególności kierowcy 80+ bo tacy tym przewarznie jeżdzą

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a