Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Rywale zagrali dla Glinika. A jak zagra sam Glinik?

Oceń

Im bliżej połowy czerwca, tym częściej będziemy spoglądać w IV-ligową tabelę rozgrywek piłki nożnej, gdzie o utrzymanie walczy Glinik Gorlice.
Rywale zagrali dla Glinika. A jak zagra sam Glinik?
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Dziś swoje mecze rozgrywały drużyny, które sąsiadują z gorliczanami w tabeli. Ich wyniki mają bezpośredni wpływ na pozycję drużyny prowadzonej przez Tomasza Wacka. Najważniejsze są oczywiście rezultaty spotkań Glinika, ale póki piłka w grze na innych boiskach, to liczą się wszystkie punkty i gole przeciwników.

Dziś odbyły się bardzo ważne dwa spotkania, w których uczestniczyły drużyny będące najbliższym zagrożeniem Glinika w walce o pierwszą ósemkę ligi. Przypomnijmy zajęcie jednego z miejsc w tej części tabeli, gwarantuje pozostanie w rozgrywkach IV ligi.

 

Kolejarz Stróże podejmował dziś u siebie ekipę Wolani Wola Rzędzińska

W pierwszym zakończonym dziś meczu Kolejarz Stróże podejmował dziś u siebie ekipę Wolani Wola Rzędzińska. Przez 90 minut spotkania kibice nie doczekali się goli i mecz zakończył się podziałem punktów co dla naszych przeciwników „zza miedzy” jest sporym sukcesem, bo punkt wywalczony z mocniejszą Wolanią jest dla nich bardzo cenny.

Kolejarze pozostają na 9. miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do Glinika.

 

Rabczanie wygrali na boisku rywala 2:1

W innym spotkaniu Watra Białka Tatrzańska podejmowała drużynę Wierchów z Rabki-Zdroju. Rabczanie wygrali na boisku rywala 2:1 i tym samym zatrzymali górali w pogoni za strefą awansu. Bramki dla Wierchów zdobywali Pazurkiewicz i Czubin. Drużyna z Białki Tatrzańskiej odpowiedziała tylko jednym trafieniem Klisiewicza i musiała pogodzić się z porażką.

Mimo wszystko gracze Watry są w nieco lepszej pozycji niż Kolejarz, mając do rozegrania jedno zaległe spotkanie i w przypadku swojego zwycięstwa mogą już wkrótce zrównać się punktami z Glinikiem.

 

Gorliczanie wyjeżdżają jutro do Brzeska, gdzie zmierzą się z tamtejszym Okocimskim >>>GKS Glinik Gorlice vs Okocimski Brzesko

Z punktu widzenia sytuacji w tabeli jest to najważniejszy ich mecz w rundzie wiosennej. Zwycięstwo daje dużą szansę na utrzymanie, inny wynik sprawia, że o pierwszą ósemkę trzeba się będzie bić do końca, patrząc też na osiągnięcia innych.

 

Gliniku do boju!

W zakończonych do tej pory spotkaniach padły dziś następujące wyniki:

Kolejarz Stróże - Wolania Wola Rzędzińska 0:0
Watra Białka Tatrzańska - Wierchy Rabka-Zdrój 1:2
Jarmuta Szczawnica - Metal Tarnów 2:4


Napisz komentarz
Komentarze
123 28.05.2022 22:34
zaorać to badziewie i skupic sie na wartosciowym sporcie

Job 28.05.2022 21:22
Remis to minimum w Brzesku!

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023