Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Strażacy gościli dziś krwiodawców. Dzieci dostały słodycze a dorośli raczyli się grochówką

Oceń

Do banku krwi trafiło blisko 20 litrów krwi. Tyle udało się zebrać w czasie akcji zorganizowanej w gorlickiej jednostce straży pożarnej w Gorlicach. Dorośli oddawali krew, a dzieci oglądały strażackie samochody i sprzęt.
Strażacy gościli dziś krwiodawców. Dzieci dostały słodycze a dorośli raczyli się grochówką
Autor: Fot. Powiatowa Straż Pożarna w Gorlicach

 

Zapowiadaliśmy tę imprezę tutaj >>>Akcja krwiodawstwa połączona z dniem dziecka. Będą upominki i strażacka grochówka

 

W zorganizowanej dziś akcji klubu Honorowych Dawców Krwi działającej przy PSP w Gorlicach krew oddało 43 z 48 osób. Efektem tej pięknej inicjatywy jest 19,35 litrów, tego najszlachetniejszego płynu. Krew oddawali nie tylko strażacy z PSP, ale też ich koledzy z kubów HDK z całego powiatu.

W czasie, gdy dorośli oddawali krew, dziećmi zaopiekowali się strażacy, pokazując im strażnicę, wyposażenie samochodów bojowych i strażacki sprzęt. Dzieci otwierały buzie z zachwytu i z pewnością w niejednej głowie pojawił się pomysł, by w przyszłości zostać strażakiem. Pytań i ciekawostek z życia strażaka nie było końca. Każdy chciał sobie zrobić zdjęcie za kierownicą quada czy nowego iveco.

Wszyscy byli zadowoleni.

To jedna z akcji wchodzących w skład Otwartych Strażnic, cieszymy się, że tak licznie zareagowali na nią nie tylko honorowi dawcy krwi, ale też i mieszkańcy Gorlic – powiedział nam rzecznik gorlickich strażaków, Dariusz Surmacz.

Prawie setka osób zwiedziła naszą jednostkę, wszyscy zobaczyli jakim sprzętem dysponujemy, najmłodszym z okazji Dnia Dziecka ofiarowaliśmy słodycze a dorosłym pyszną strażacką grochówkę.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim podmiotom wspierającym dzisiejszą akcję, a były to firmy Empol, Polska Grupa Odlewnicza, Brutus Piotr Mika, Polski Czerwony Krzyż, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddział w Gorlicach oraz wszyscy inni anonimowi sponsorzy.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a