Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Urlop zaczyna się tutaj! Już w sobotę wielkie otwarcie! – wakacje.pl | Gorlice, ul. Sienkiewicza 2
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Od kiedy wypłaty 500+ na nowy okres świadczeniowy?

Oceń

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o zasadach wypłat świadczenia na nowy okres 2022/2023. Przypomnijmy, że ze świadczenia 500+ mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy uciekli przed wojną i deklarują chęć pozostania w naszym kraju.
Od kiedy wypłaty 500+ na nowy okres świadczeniowy?
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Dzisiaj Zakład Ubezpieczeń Społecznych pierwszy raz wypłaci 500+ na nowy okres świadczeniowy 2022/2023. Każdy rodzic będzie mieć stały termin płatności, który może sprawdzić na PUE ZUS.


Jakie są terminy płatności 500+ ?

Termin płatności będzie przydzielany automatycznie, losowo i będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie wychowawcze. Kolejne terminy wypłat to 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Jeżeli wniosek na nowy okres świadczeniowy został rozpatrzony do końca maja br., termin pierwszej wypłaty w czerwcu będzie terminem w kolejnych miesiącach. Natomiast w sytuacji, gdy wniosek zostanie rozpatrzony po maju tego roku, wówczas pierwsza płatność będzie w najbliższym technicznie możliwym terminie, a kolejne przelewy świadczenia już w ustalonym, stałym terminie płatności.

 

Ile dzieci skorzystało ze świadczenia 500+ w Małopolsce?

Do tej pory wnioski o 500+ na nowy okres, które wpłynęły do ZUS w całym kraju, dotyczą 6,5 mln dzieci. W Małopolsce rodzice złożyli 355,6 tys. wniosków na niemal 567 tys. dzieci.

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Natomiast rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank.

Ze świadczenia 500+ mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy uciekli przed wojną i deklarują chęć pozostania w Polsce. Jeśli planują wyjazd z Polski, powinni poinformować o tym ZUS. Mogą to zrobić na PUE ZUS, składając formularz POG.

 

Źródło info: materiał nadesłany/Zakład Ubezpieczeń Społecznych


Napisz komentarz
Komentarze
kurwizjer 03.06.2022 07:39
Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka zachęca Polaków do zbierania chrustu w lesie. Problem z ogrzewaniem rozwiązany.

ja 03.06.2022 08:47
jak poinformowało nadleśnictwo najpierw trzeba ustalić miejsce zbiórki z leśniczym a potem zapłacić za chrust i gałęzie 80zł/m3 a grubsze drzewo 120zł/m3

waSFdezdxcfgkvhlj 03.06.2022 12:38
mozna na kredyt?

ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a