Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

60 Małopolski Wyścig Górski zablokuje drogi Sądecczyzny

Oceń

Jeśli w najbliższą sobotę (4 czerwca) lub niedzielę (5 czerwca) planujecie wyjazd w stronę Nowego Sącza, Niepołomic bądź Nowego Targu, musicie liczyć się z istotnymi utrudnieniami na trasie.
60 Małopolski Wyścig Górski zablokuje drogi Sądecczyzny
Autor: Fot. Sławek Tokarski/halogorlice.info ©

 

Sądecka policja informuje: bądźcie gotowi do utrudnień na drogach

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (4 i 5 czerwca 2022) na sądeckich drogach mogą nas czekać istotne utrudnienia. Wszystko ze względu na 60. Małopolski Wyścig Górski, którego trasa przebiega okolicznymi drogami.

W zawodach udział zapowiedziało 30 grup kolarskich z całego świata. W czasie trzech dni rywalizacji, zawodnicy pokonają prawie 400 kilometrów. Trasa kolejnych etapów poprowadzona została m.in. przez tereny Sądecczyzny. W związku z tym na kierowców będą w najbliższych dniach czekają pewne utrudnienia.

 

Najpierw Kraków, potem Wieliczka, a następnie trasa Niepołomice – Nowy Targ

Całość imprezy rozpoczęła się już wczoraj w Krakowie. I etap właściwy 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpocznie się dzisiaj (3 czerwca) w Wieliczce. Finisz pierwszego, 131-kilometrowego odcinka zaplanowano w Myślenicach, na Górze Chełm.

II etap rozpocznie się jutro (4 czerwca) w Niepołomicach, a zakończy w Nowym Targu. Przejazd przez teren powiatu nowosądeckiego powinien przypaść około godz. 15.10-16.40. Kolarze pokonają drogi w Olszany, Czarnym Potoku, Łącku, Czerńcu i Zabrzeżu.

Utrudnienia będą miały miejsce także w niedzielę w godzinach ok. 11.30-14.00. W czasie przejazdu trasą III etapu wyścigu z Jabłonki na Przehybę, kolarze przejadą przez: Zabrzeż, Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (rynek), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń i Przehybę.  

Jak informują sądeccy mundurowi:

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut. Przypominamy, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów.

 

Źródło info: KMP w Nowym Sączu, tourofmalopolska.eu


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a