Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

To już ostatnie takie zdjęcia [FOTO]

Oceń

Remont Gorlickiego Centrum Kultury staj się faktem. To już ostatni moment, gdy można było wejść do budynku bez kasku i specjalnego pozwolenia. Już wkrótce obiekt będzie do dyspozycji wykonawcy remontu.
To już ostatnie takie zdjęcia [FOTO]
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

O spodziewanej i wyczekiwanej inwestycji pisaliśmy wiele razy. Najważniejsza informacja pokazała się w lutym tego roku >>>Jeszcze centrum, czy już pałac? Wybrano wykonawcę remontu GCK-u
 

Co zmieni się w budynku Gorlickiego Centrum Kultury?

Zmieni się tam praktycznie wszystko, ale największą metamorfozę zyska sala widowiskowa, scena i jej elementy.

Zostanie wskrzeszona zapomniana sala kinowa, bo któż pamięta znajdujący się tam biały ekran „Legendy”. Tuż obok odrodzi się kawiarnia „Gwarek” niefunkcjonująca już od wielu lat, będąca w czasach swojej świetności klimatycznym miejscem spotkań i imprez.

Najważniejsza zmiana dotyczy funkcjonalności instytucji dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek GCK-u zostanie przystosowany do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się. To będzie perełka kulturalna miasta


Już wkrótce obiekt zamieni się w wielki plac budowy

Przed wykonawcą inwestycji ogrom pracy. Zakres robót przewiduje powstanie profesjonalnych sali tanecznych z zapleczem, przywrócenie nowej odsłony Kina Legenda i kawiarni Gwarek.

Ponadto zostanie wykonany szyb z windą łączącą poziom parkingu z wszystkimi kondygnacjami budynku. A trzeba przypomnieć, że jest ich wiele.

Wszystkie pomieszczenia zostaną dostosowane do aktualnych wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zostanie zamontowana klimatyzacja oraz wewnętrzna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Cały obiekt zyska nowe instalacje wewnętrzne, a sama scena zostanie wyposażona w nowoczesną aparaturę sceniczną i oświetleniową.

Pomieszczenia administracji Gorlickiego Centrum Kultury również przejdą prawdziwą metamorfozę. Garderoby dla artystów i gości gorlickiego Centrum Kultury zyskają godny im wygląd.

To pierwszy tak gruntowny remont budynku, który od 1956 roku wpisuje się w krajobraz miasta i jest sercem życia kulturalnego Gorlic. Mało kto pamięta, że za czasów świetności miasta w GCK-u cała widownia z fotelami podnosiła się o kilkadziesiąt centymetrów do góry. Rozwiązanie poprawiające widoczność z ostatnich rzędów było ewenementem na skalę całego kraju. Niestety hydrauliczne siłowniki dość szybko się popsuły, a o podnoszonych fotelach pozostało już tylko wspomnienie.


Jak w grze komputerowej

Robiąc ostatnie zdjęcia starego GCK-u można było się poczuć jak w grze komputerowej. Niekończące się korytarze i pomieszczenia, które przechodziły jedne w drugie, wydawały się nie do ogarnięcia. Ilość zakamarków, przejść, drzwiczek i schodów przypominał labirynt, godzien wysiłków najlepszych architektów.

To co przebijało się z każdego zakątka budynku to jego historia, niezliczone sprzęty, fotografie, napisy i tabliczki uczyniły z niego miejsce wspomnień wydarzeń, które od teraz będziemy podziwiać już tylko na fotografiach.

Do widzenia stary GCK-u. Będziemy czekać, aż otworzysz swoje podwoje na nowo.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
mis 06.06.2022 08:40
A czy to kino miało nazwę <> chyba nie. Zapytajcie starszych mieszkańców tamtego rejonu. Remont GCK tak, ale z zachowaniem klimatu,zdobień i innych ładnych charakterystycznych dla wnętrz szczegółów. To jednak jest historia.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a