Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Motocyklisto, jesteś stróżem swojego bezpieczeństwa

Oceń

Dziś mały apel do wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie pięknych, słonecznych dni bez przejażdżki ukochanym motocyklem. Uwielbiamy patrzeć na Wasze przejazdy, a tradycyjnie przed początkiem wakacji prosimy o ostrożną jazdę.
Motocyklisto, jesteś stróżem swojego bezpieczeństwa
Autor: Fot. naszabobowa.pl/ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Gorlickie drogi na razie bezpieczne. Sezon rozpoczęli od pielgrzymki

Na gorlickich drogach na razie bezpiecznie, chociaż informacji o nietrzeźwych kierujących pojawiają się niestety regularnie. Motocykliści przejeżdżają jednak nasze trasy spokojnie. Rozwagi i mądrości w sytuacjach drogowych szukają jednak aktywnie, czego przykładem mogą być liczne pielgrzymki, które odbywają nasi motocykliści. W minioną niedzielę (5 czerwca) pielgrzymowali strażacy. Trasa wiodła ich Szlakiem Papieskim z Zakopanego do Ludźmierza. Zmotoryzowani bardzo chętnie wybierali właśnie motocykle jako środek transportu na trasie. Trasa wiodła z Zakopanego, przez Gubałówkę, Ząb, Bańską Niżną, Maruszynę aż do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

W pielgrzymce wzięło ok. 300 motocykli i ponad 150 wozów strażackich. Nasz region reprezentowany był bardzo licznie przez druhów z OSP Biesna, OSP Wola Łużańska, OSP Kryg, OSP Wilczyska, OSP Bobowa, OSP Staszkówka, OSP Ropa, OSP Wapienne, OSP Ropica Górna i strażaków z Komendy Powiatowej PSP Gorlice.

Oby nie musieli w tym sezonie wyjeżdżać do żadnego wypadku drogowego z udziałem motocyklistów.


Granica absurdu została przekroczona?

Ceny paliw szybko rosną, a to powoduje, że wyjazd ukochanym jednośladem jest coraz droższą rozrywką. Chętnych jednak nie brakuje. Pięknie ubrane motocykle, na nich motocykliści dostojnie pokonujący kolejne kilometry tras. To poczucie wolności, którego nie daje żaden inny pojazd.

To też jednak szczególne zagrożenie, które pojawia się, gdy prosty manewr się nie uda.

Choć ceny paliw mogą się wydawać absurdalne, to zdarzenie, które miało miejsce na terenie sąsiadującego z nami powiatu tarnowskiego wydaje się przesunięciem granicy absurdu poza znaną nam skalę.
 

Niepełnoletnia motocyklistka spowodowała wypadek po pijanemu

Fakt, że cała sprawa zakończy się tylko przed sądem można postrzegać w kategoriach cudu. Co się stało w minioną niedzielę (5 czerwca) na drodze w Nowej Jastrząbce?

Policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na łuku drogi. Zderzył się motocykl i samochód osobowy. Poszkodowana, prowadząca jednoślad, skarżyła się na ból w klatce piersiowej i ból nogi. Została szybko przetransportowana do tarnowskiego szpitala, a policjanci pozostali na miejscu, by ustalić przyczyny wypadku.

Jak się okazało, młodą motocyklistkę czekają teraz liczne nieprzyjemności, nie tylko te związane z powypadkowymi obrażeniami. Jak się okazało, 17-letnia dziewczyna prowadziła motocykl nie posiadając odpowiednich uprawnień do tego. Sam jednoślad nie był ani zarejestrowany ani ubezpieczony. Nieletnia wsiadła zaś za jego stery mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak czytamy na stronie tarnowskiej policji, na jednym z łuków drogi nastolatka nie zapanowała nad prowadzonym pojazdem, przez co doprowadziła do zderzenia czołowo-bocznego z osobówką prowadzoną przez 29-letnią mieszkankę pow. tarnowskiego.

Jak to podsumowali tarnowscy policjanci:

Nieletnia, nietrzeźwa, nie posiadająca uprawnień do poruszania się motocyklem, który dodatkowo nie był zarejestrowany i ubezpieczony doprowadziła do zderzenia z samochodem osobowym.

 

Wszczęte zostanie postępowanie w związku z zaistnieniem zdarzenia drogowego, którego sprawcą, a jednocześnie poszkodowanym jest osoba nieletnia. O finale sprawy zadecyduje sąd dla nieletnich.

 

W miniony piątek na Sądecczyźnie zginęły dwie osoby

Nieletnia motocyklistka miała szczęście: przeżyła. Mniej szczęścia mieli poruszający się Yamahą po miejscowości Chełmiec (pow. nowosądecki). Tam w piątkowy wieczór doszło do wypadku, w którego efekcie śmierć poniosły dwie młode osoby.

Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 20 na ul. Limanowskiej w Chełmcu. Na drodze krajowej nr 28 zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy marki volkswagen i motocykl marki Yamaha. Podróżujący motocyklem: 25-letni kierowca z gminy Łabowa i jego pasażerka, 25-letnia mieszkanka Sanoka zmarli w szpitalu ze względu na odniesione obrażenia.

Okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu.

Nagranie z momentu zdarzenia jest dostępne w sieci „ku przestrodze”. Widać na nim skrzyżowanie i samochód, który zwalnia, by wykonać manewr skrętu w lewo. Krótko potem, na samochód najeżdża jadący za nim motocykl. Uderzenie uszkadza lewy, przedni reflektor samochodu, a motocykl przemieszcza się dalej.

 

Źródło info: KMP w Tarnowie, KMP w Nowym Sączu, naszabobowa.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Ja 08.06.2022 19:22
To się nazywa Równouprawnienie .

PL 08.06.2022 12:10
A z innej beczki i podwórka. Dzień wczorajszy , rondo pod drukarnią , radiowóz policyjny VW T5 bodajże przepuszcza na przejściu dwie piesze. Obie rozmawiają przez telefon. Bez żadnej reakcji ze strony policjantów . To jest OK ?

Burda 08.06.2022 22:59
To nie jest całkiem ok, ale nasza policja nie czepia się nadmiernie też innych. Wiem, że mogliby, ale po co? W naszym powiecie jest całkiem znośnie i chcę aby tak zostało.

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023