Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Lekcja o Łukasiewiczu w wirtualnym escape roomie. Miłej zabawy!

Oceń

Na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, filia Gorlice możecie znaleźć bardzo interesującą grę! Bibliotekarze zapraszają na wycieczkę po wiedzę do gry typu escape room.
Lekcja o Łukasiewiczu w wirtualnym escape roomie. Miłej zabawy!
Autor: Fot. screenshot/halogorlice.info ©

 

Stacjonarnego, gorlickiego escape roomu poświęconego Łukasiewiczowi już nie ma. Owszem,w Polsce istnieje jeszcze jedno miejsce typu escape room, które poświęcone jest Łukasiewiczowi: to pokój zlokalizowany w Bielsku-Białej „Gabinet Ignacego Łukasiewicza”.

Escape room, do którego zapraszają bibliotekarze z biblioteki pedagogicznej jest inny: każdy z Was może go odwiedzić w dowolnie wybranej chwili. Wystarczy mieć chwilę czasu i dostęp do internetu.


Rozwiązuj zagadki, przełamuj kody, zdobywaj wiedzę

Koncepcja zabawy w escape roomach jest Wam znana: drużyna trafia do pomieszczenia, z którego ma się wydostać dzięki łamaniu kolejnych kodów i rozwiązywaniu zagadek. Escape room, do którego zapraszają bibliotekarze jest nieco inny, bo wirtualny. Całość stanowi grę typu point and click, w której poznajemy kolejne fragmenty historii wielkiego odkrywcy. Warunkiem przejścia do kolejnych lokalizacji jest prawidłowe rozwiązywanie kolejnych zagadek. Właściwe odpowiedzi są kodami dostępu do kolejnych lokalizacji.Czeka na Was szereg zagadek logicznych osadzonych w historii życia Ignacego Łukasiewicza.

Uwaga: zagadki nie są prostymi szyframi. Niektóre wymagają naprawdę dużego zaangażowania i koncentracji! Będziecie musieli m.in. poznać odpowiedź na pytanie o to...

Ilu cyklopów osmolonych stało przy pompie?

Mamy nadzieję, że odkrycie tego, kim owi cyklopi byli, o jaką pompę chodziło, no i... ilu ich było przyniesie Wam równie dużo radości co nam.

Jeśli chcecie podjąć wyzywanie wystarczy, że klikniecie >>>TUTAJ. Link przeniesie Was bezpośrednio na stronę z grą.

 

Źródło info: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, filia Gorlice

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023