Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KUTER PORT FESTIVAL 2022 - 3 września 2022
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Konkursowe lampy Łukasiewicza

Oceń

Wczoraj w Sali Domu Polsko-Słowackiego odbył się finał Integracyjnego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z Gorlic i Ziemi Gorlickiej „Gorlice – Miasto Światła w tradycji i nowoczesności – 200 lat Ignacego Łukasiewicza”
Konkursowe lampy Łukasiewicza
Autor: Fot. Teodor Włosek/Urząd Miejski w Gorlicach

 

Konkurs został przygotowany przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne i Niepubliczną Szkołę Podstawową Specjalną w Domu Rehabilitacyjno – Opiekuńczym Caritas w Gorlicach, we współpracy z Miastem Gorlice.

Tematem prac była lampa naftowa, widziana oczami dzieci i młodzieży. Wszystkie prace prezentowały niezwykle wysoki poziom, a wśród nich znalazła się nawet lampa, która przemówiła ludzkim głosem.

 

Konkurs skierowany był do dzieci z Miejskich i Niepublicznych Przedszkoli, uczniów Miejskich Zespołów Szkół oraz uczniów Szkół Specjalnych.

Nagrody wręczyli Burmistrz Rafał Kukla wraz z Dyrektor DRO Caritas Izabelą Marondel. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac i nagród.

 

Niedawno odwiedziliśmy Dom Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Caritas w Gorlicach. Zapraszamy do przeczytania relacji z wizyty >>>Wy widzicie niepełnosprawnych – my prawdziwych wojowników [FOTO]

 

Źródło foto i info: Urząd Miejski w Gorlicach

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a