Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Cena koszyczka podstawowych produktów znów w górę. O ile?

Podziel się
Oceń

GUS podał najnowsze dane o inflacji. My zaś pytamy: jakie macie strategie radzenia sobie ze wzrostem cen? Zmiana nawyków zakupowych? Przesiadka na rower? A może po prostu konsekwentne zaciskanie pasa i ograniczanie zakupowej listy?
Cena koszyczka podstawowych produktów znów w górę. O ile?

Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Dziś (15 czerwca), krótko po godz. 10 GUS podał najnowsze dane związane z inflacją.

Oto treść komunikatu zamieszczonego w mediach społecznościowych:

W maju 2022 r. #ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w porównaniu do maja 2021 r. o 13,9% (wskaźnik cen 113,9), a w stosunku do kwietnia 2022 r. wzrosły o 1,7% (wskaźnik cen 101,7).

 

Oznacza to, że za towar, który nabyliśmy rok temu w maju za złotówkę, w tym roku musieliśmy zapłacić już 1,13 zł.

Dla wielu oznacza to, że listy zakupów, do których byliśmy przyzwyczajeni zaczynają się znacząco zmieniać: albo ograniczamy liczbę kupowanych produktów, albo całkowicie rezygnujemy z niektórych z nich. Wielu z nas poszukuje też oszczędności zmieniając typ wybieranych produktów. Mniej prestiżowe marki bądź tańsze odpowiedniki dotychczas wybieranych produktów: takie zakupowe decyzje podejmuje coraz większa liczba Polaków.

 

Od pewnego czasu obserwujemy też bardzo wzmożony ruch rowerowy na ulicach naszych miasteczek i okolicznych wsi. Czy to tylko wpływ pogody? A może świadomy wybór związany z chęcią zaoszczędzenia na paliwie, które bije kolejne rekordy cenowe?

Jak macie sposoby na radzenie sobie z coraz wyższym kosztem życia?


Napisz komentarz

Komentarze

mjm 15.06.2022 14:15
W moim przypadku ,to tak jak napisała Pani Redaktor, konsekwentne zaciskanie pasa, tylko, ileż mozna ten pas zaciskać?

HellOKitty 15.06.2022 15:55
aż schudniemy i będzie można dociskać nas dalej; właśnie wielu ludzi dowiaduje sie, ze nie nalezy do tzw. klasy średniej, ale do biedaczków, którzy w pierwszej kolejności odczuwają kryzys. to my.

Incitatus 16.06.2022 07:11
" Dajcie Polakom rządzić, a sami sie wykończą."

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia wilka Wilk w przysiółku Podwójtowie porwał psa. Zabezpieczcie zwierzęta i gospodarstwa przed drapieżnikiem Przed momentem odebraliśmy poruszający telefon od jednej z naszych czytelniczek z Libuszy, z przysiółka Podwójtowie, w powiecie gorlickim. Kobieta zadzwoniła roztrzęsiona, bo – jak relacjonuje – dziś kilkadziesiąt minut wcześniej, około godz. 16 pod jej dom podszedł wilk i porwał psa. To zdarzenie, choć dotyczy konkretnego miejsca, brzmi jak ostrzeżenie dla wielu mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie domy stoją na otwartym terenie, a posesje bywają nieogrodzone.Data dodania artykułu: 22.12.2025 18:34Liczba komentarzy artykułu: 4Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] Społeczność parafian w Gorlicach poszukuje już informacji, gdzie i o której godzinie pojawią się księża w ramach wizyty duszpasterskiej. Poniżej publikujemy porządek kolędy w mieście dla parafii, które udostępniły harmonogram. W przypadku dwóch wspólnot na oficjalny plan nadal czekamy, dlatego warto śledzić ogłoszenia parafialne i komunikaty w gablotach.Data dodania artykułu: 26.12.2025 11:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] Na ul. Stróżowskiej w Gorlicach znów zrobiło się jasno jak w filmie. „Chatka gorlickich Griswoldów” została rozświetlona i od razu zaczęła przyciągać wzrok kierowców przejeżdżających tą trasą.Data dodania artykułu: 24.12.2025 18:39Liczba komentarzy artykułu: 6Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama