Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Lista wyremontowanych ulic coraz dłuższa. Która najpiękniejsza?

Oceń

Urząd Miejski w Gorlicach chwali się kolejnymi zakończonymi remontami dróg. Niektóre wymagały tylko kosmetycznych zmian, inne całościowej przebudowy.
Lista wyremontowanych ulic coraz dłuższa. Która najpiękniejsza?
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Tylko i aż 90 metrów

Wielu kierowców bardzo doceni zmiany, które mogą się wydawać drobne, ale mają naprawdę duże znaczenie. Przykładem tego są zmiany przy ulicy Kościuszki objęły boczną część tej trasy. To tylko 90 metrów, ale zmiana jest kolosalna. Z wjazdu na osiedle korzystają nie tylko mieszkańcy, ale także osoby korzystające z pobliskich punktów usługowych i sklepów. Brak miejsc parkingowych w tym rejonie powoduje, że to miejsce bardzo intensywnego ruchu pieszego i kołowego.

Dokonane prace wpływają więc na znaczącą poprawę komfortu jazdy, zarówno rowerowej, samochodowej jak i przejazdu rowerkami, hulajnogami czy wózkami dziecięcymi. Trasę można też pokonać bezpiecznie pieszo, nawet jeśli na co dzień mamy problemy z poruszaniem się i naszą pomocą są np. kule ortopedyczne.

Prace przy bocznej ul. Kościuszki objęły m.in. frezowanie nawierzchni, nałożenie nowych warstw bitumicznych, a dodatkowo wyregulowanie i wymianę włazów kanalizacyjnych i spustów deszczowych.

 

Prawie pół kilometra szczęścia

Pojawienie się nowego asfaltu cieszy także użytkowników ul. Tuwima. Tutaj naprawiono 477 metrów nawierzchni, która pozwala na bezpieczne przemieszczanie się wielu osobom, w szczególności mieszkańcom Osiedla Młodych.
Także w tym miejscu rozpoczęto od frezowania nawierzchni jezdni, a potem położono nowe warstwy bitumiczne. Konieczna była także rozbiórka dotychczasowego krawężnika betonowego i ułożenie go na nowo. Wymieniono progi zwalniające, a całą trasę uzupełniono niezbędnymi znakami poziomymi.

 

Gdzie w Gorlicach jest ulica Pocieszka? Teraz bezpiecznie poznasz mało znaną trasę

Jeśli zapytamy kogoś w centrum, gdzie w Gorlicach jest ulica Pocieszka, to bardzo możliwe, że nie będzie znał odpowiedzi na to pytanie. Ulica Pocieszka to trasa równoległa do ul. Węgierskiej. Jest swoistym łącznikiem między dwoma punktami ul. Łokietka. Swój bieg rozpoczyna mniej więcej na wysokości stacji paliw przy ul. Węgierskiej, ale wjazd na nią możliwy jest tylko przez ul. Łokietka. To malownicza trasa, którą teraz możecie bezpiecznie poznawać.

W toku ostatnich prac remontowych na ulicy Pocieszka wyremontowanych aż 886 metrów drogi. Pojawiły się nowe warstwy bitumiczne, a po obu stronach drogi pojawiły się pobocza wykonane z kruszywa łamanego. Zdjęto też płyty betonowe z ok. 100 m tej trasy, pojawiły się nowe warstwy konstrukcyjne drogi.

 

Lifting u Stefana Batorego

Zakończyły się też prace przy ponad 180 metrach ulicy Batorego w Gorlicach. To już kolejny etap prac w tym rejonie. Poza frezowaniem nawierzchni wykonano też nowe warstwy bitumiczne i podobnie jak przy ul. Kościuszki, wykonano regulację i wymianę włazów kanalizacyjnych oraz spustów deszczowych.

Wszystkie opisane powyżej prace wykonał GODROM sp. z .o.o.

 

Źródło info: UM w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
rb26dett 28.06.2022 20:10
Laskowskiego również do ogarnięcia :)

rb26dett 28.06.2022 20:09
No to kiedy Gajowa, Sadowa, Okulickiego, Pułaskiego, Michny, Milenijna? Przejazd kolejowy niedaleko stacji BP (dawne Arge)? Na pewno jeszcze by się znalazło wiele ulic, miejsc do wyremontowania. Np. Korczaka (odcinek skąd jedzie się od str. Góry cmentarnej)? Może 11 listopada zwłaszcza te studzienki!! Ludzie masakra z nimi! :/ Dobrze by było, jakby studzienki były w chodnikach. Takie moje zdanie.

Mieszkaniec 17.06.2022 14:37
A może by tak osiedlem łysogórskim się zająć? Tamtejsze drogi wołają o pomstę do nieba, a szczytem możliwości miasta jest coroczne zasypywanie dziur żwirem, który z pierwszym lepszym deszczem spływa sobie do stróżowskiej.

Gorlice- Miasto Emerytów 17.06.2022 21:07
Chyba sie nie doczekasz, bo pół miasta w dziurach, a drugie pół w korkach. Wazniejsze są fontanny, lasery, tęczowe kładki i inne imprezy podnoszące wątpliwy prestiż naszego Imperium.

Menel 18.06.2022 00:13
A gdzie widzisz tych Emerytów?? Wszystko sprzątnął covid 19.

kwiatek 17.06.2022 11:51
Kwiatowa najpiękniejsza tam gdzie brakło asfaltu i jest dziurawa

podpis 17.06.2022 10:45
Kiedy koniec remontu na Blichu?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023