Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Grad goli w Szczawnicy

Oceń

Na ostatni mecz tego sezonu IV ligi gorliczanie wybrali się do Szczawnicy, by zmierzyć się z tamtejszą Jarmutą. W ostatnią środę Glinik Gorlice zapewnił sobie prawo gry w reorganizowanej nowej lidze.
Grad goli w Szczawnicy
Autor: Fot. Klub Sportowy Jarmuta

 

Dzisiejszy mecz był spotkaniem z serii gry „o pietruszkę”, gorliczanie byli pewni ósmego miejsca w lidze, a Jarmuta bez względu na wynik zajęła 17. przedostatnią lokatę w tabeli.

Jarmuta Szczawnica - Glinik Gorlice 5:4 (3:1)

Obie drużyny zaprezentowały się dziś w grze ofensywnej, stąd wiele goli i jeszcze więcej akcji, które mogły podwyższyć wynik. Trenerzy obu ekip mieli możliwość wystawienia składów z zawodnikami, którzy nie byli tak mocno ogrywani w ligowych bojach.

Co można powiedzieć o samym meczu? Ważne, że się odbył i żadna ze stron nie zaniechała sportowej rywalizacji. Pierwsza połowa, jak i początek drugiej, należały zdecydowanie do gospodarzy, którzy trafili aż pięć razy do bramki bronionej przez Bartłomieja Czochura. Gorliczanie w tym czasie zdobyli tylko jednego gola, a z rzutu karnego trafił Karol Kusiak.

Im bliżej zakończenia tego spotkania, tym do głosu zaczęli bardziej dochodzić nasi piłkarze, którym wizja porażki aż czterema golami zupełnie tu nie pasowała. I tak w ciągu kilku minut zdobyli trzy bramki i wrócili do gry o pełną pulę. Na więcej jednak nie starczyło już czasu i mecz zakończył się zwycięstwem Jarmuty 5:4.


To już jest koniec ligi, jakże szczęśliwie zakończonej dla gorlickiego klubu. Cel drużyny, jakim było utrzymanie się w IV lidze, został osiągnięty.


Już w sierpniu rozpoczną się nowe rozgrywki zreformowanej IV ligi, w której udział wezmą najlepsze drużyny z obu grup małopolskich. Oznacza to reorganizację całego systemu i logistyki rund rozgrywek piłki nożnej w Małopolsce. 

Jakie drużyny awansują do wspomnianych wyżej rozgrywek z grupy zachodniej, dowiemy się dziś późnym wieczorem. Wtedy właśnie zakończą się mecze drużyn ciągle mających szansę na zajęcie jednego z ośmiu premiowanych miejsc. Sytuacja jest tam niezwykle ciekawa, a o pozostanie w lidze zainteresowanych jest pięć drużyn, a miejsc tylko trzy.Napisz komentarz
Komentarze
L
to my kibole 20.06.2022 08:59
haha panowie jeżeli przegrywacie z przedostatnim zespołem autsajderem tej ligi to z czym wy się pchacie do niby mocniejszej 4 ligi miał być spacerek a tu coś nie pykło , weźcie się wreszcie do gry albo zrezygnujcie z grania . gra w GLINIKU zobowiązuje , my wam kibicujemy do końca weźcie sobie te słowa do serca.

Konopnicka 19.06.2022 12:47
I znów porażka czyli wszystko wróciło na wcześniejsze tory, panowie nowa 4 liga zweryfikuje wasze umiejętności ,oby klub pozyskał kilku zawodników bo będzie nie ciekawie.

Mig 19.06.2022 12:23
Mam nadzieję, że ten wynik to tylko efekt "odpuszczenia". Chociaż gra w Gliniku nakazuje walkę i zaangażowanie w każdym meczu, nawet tym o pietruszkę. Bardzo konieczne są wzmocnienia, bo w nowej IV lidze zrobią z nas dziada i szybko spadniemy. Więc teraz czas pracy dla Zarządu i nowego trenera.

Dzida 18.06.2022 21:42
Kto trenerem od nowego sezonu?

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a