Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Sebastian Stec wygrywa po raz pierwszy w wyścigu

Podziel się
Oceń

Jeżdżący Fordem Fiesta Sebastian Stec wygrał sobotnią odsłonę 9 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – 5 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
 Sebastian Stec wygrywa po raz pierwszy w wyścigu

Autor: Fot. Agnieszka Wołkowicz/Agencja UMA ©

 

Po dwóch podjazdach wyścigowych na liczącej 3610 metrów trasie wyprzedził o 3,191 sekundy Jakuba Ulanowskiego (Mitsubishi Lancer) i trzeciego Szymona Piękosia (Mitsubishi Lancer) o 3,850 sekundy.

Do porannych podjazdów treningowych przystąpiło 52 kierowców. W pierwszym podjeździe najszybciej pojechał Karol Krupa (Skoda Fabia CT), wyprzedzając Roberta Sługockiego (Mitsubishi Lancer) i Ulanowskiego. W drugim treningu możliwości Lamborghini Huracan wykorzystał Jędrzej Szcześniak, wyprzedzając Krupę i Ulanowskiego.

O ile podjazdy treningowe przebiegały bez żadnych zdarzeń, to już w pierwszym podjeździe wyścigowym na trasie dwukrotnie pojawiła się czerwona flaga zatrzymująca wyścig. Najpierw poza trasą wylądował Sługocki, chwilę później groźnie wyglądający kontakt z barierą zaliczył Szcześniak. Wprawdzie mechanikom udało się odbudować Lamborghini i kierowca wygrał drugi podjazd wyścigowy, ale w zawodach (trzeba ukończyć osoba podjazdy) nie został sklasyfikowany.

 

Najszybciej w podjeździe pojechał Stec, wyprzedzając Ulanowskiego i Krupę, który zaczął mieć kłopoty techniczne. Trzeci czas zaliczył Piękoś.

Drugi podjazd wyścigowy to kolejne przerwy związane z drobnymi kolizjami ii awariami aut na trasie. Do podjazdy nie przystąpił Krupa, za wspomnianym Szcześniakiem ulokowali się Stec, Piękoś i Ulanowski. O ile wygrana jadącego ze średnia prędkością Steca była bezsporna, to o drugim i trzecim miejscu zadecydowało 0,659 sekundy!

O tym jak zaciekła rywalizacja odbywała się także w poszczególnych klasach świadczą choćby wyniki w najliczniej obsadzonej Klasie 5 b. O wygranej Mateusza Drzyzgi (Honda Civic) nad Arturem Gaściem (Honda Integra) zadecydowało zaledwie 0,122 sekundy! W Grupie E 0, dedykowanej młodym kierowcom, różnica pomiędzy najszybszym Leonem Zardzewiałym (Honda Civic) a Kamilem Handlem (BMW 318 IS) to zaledwie 0,6 sekundy. Podobnie rzecz wyglądała w klasyfikacji kierowców aut napędzanych na przednią oś zwycięzca Grzegorz Musz (Honda Integra) wyprzedził drugiego Marcina Wilusza zaledwie o 0,7 sekundy.

 

Na mecie sklasyfikowano 41 kierowców.

Dzisiaj (19 czerwca) zawodników czekają również dwa treningi i dwa podjazdy wyścigowe 6 Rundy GSMP.

9. Wyścig Magura Małastowska został objęty Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

Materiał nadesłany: Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski


Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 20.06.2022 00:19
Super wyścig, oby więcej takich w regionie :D

X 19.06.2022 22:25
Szlachta się bawi a wiosce pozostał smród i śmieci...

lllllllllll 19.06.2022 15:00
żenada

ReklamaAutogaz LPG MAR-GAZ, jedyny przedstawiciel sieci Czakram w Gorlicach - montaż - serwis - naprawa instalacji gazowych samochodowych LPG, Gorlice, ul. Dębowa 2 - tel. 502 177 785
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 29 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: KjerofcaTreść komentarza: Autko za 3 profile zabrano czy nie ???Data dodania komentarza: 24.11.2025, 12:35Źródło komentarza: Trudny weekend na drogach powiatu gorlickiego. Kolizje i znów kierujący z kilkoma promilamiAutor komentarza: WwTreść komentarza: Masz rację Ariel. Ludzie siedzą w mieszkaniach i narzekają, że służby... Ale po żółtych śladach na śniegu widać, że w pewnych sprawach potrafili wyjść wcześnie rano na pole (szkoda, że bez szufli w rękach).Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:58Źródło komentarza: Hala namiotowa zawaliła się pod naporem śniegu. Drzewa przy ul. Bieckiej połamane [FOTO/VIDEO]Autor komentarza: strona wuwuwuTreść komentarza: Szkoda, że korkach, które spowoduje zwężenie ulicy Legionów z dwóch pasów do jednego po budowie tego pseudo-rondka, nie pomyślano wcześniej. Zamiast tego mamy prywatne biznesiki kilku cwaniaków, a Gorliczanie ciągle stoją w korkach przez ten bubel drogowy. A przecież kiedyś było tam tyle miejsca. Kiedyś miał być też prawoskręt z 11 Listopada na Stawiska. Podobno miał być. Już nie będzie.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 10:43Źródło komentarza: W Gorlicach powstanie nowy parking. Czy to rozwiąże problem w tym miejscu?Autor komentarza: jaTreść komentarza: Na trasie do Żmigrodu w Pielgrzymce tak zawiewa śniegiem że auta stoją na drodze zasypane , ludzie w autach czekają na służbyData dodania komentarza: 24.11.2025, 09:56Źródło komentarza: W poniedziałek wzrośnie prędkość wiatru | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12