Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Nadal upały, po południu burze. Czy prognoza się sprawdzi?

Oceń

Publikujemy treść aktualnych ostrzeżeń meteo dla naszego regionu na najbliższe godziny.
Nadal upały, po południu burze. Czy prognoza się sprawdzi?
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Ostrzeżenia meteorologiczne: Burze z gradem

Stopień: 2

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Uwagi: Najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach popołudniowych i wieczornych.
 

Ważne: od godz. 14 (20 czerwca) do północy z 20 na 21 czerwca.Czas wydania: 2022-06-20 05:15

 

 

Ostrzeżenia meteorologiczne: Upał

Stopień: 2

Prawdopodobieństwo 80%

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

Uwagi: Brak.
 

Ważne: od godz. 12 (19 czerwca) do godz. 18 (20 czerwca).

Czas wydania: 2022-06-18 13:16

 

Źródło info: IMGW-PIB

 


Napisz komentarz
Komentarze
ja 20.06.2022 14:07
Mając to na uwadze, GIS wymienia zasady obowiązujące w domu, kiedy na dworze szaleje burza: nie zbliżaj się do urządzeń elektrycznych i metalowych, urządzenia elektryczne powinny być wyłączone, ponieważ mogą zostać uszkodzone, a osoba przebywająca w ich pobliżu – porażona pozostań z dala od okien, sufitów, drzwi, nie korzystaj z kąpieli w wannie lub pod prysznicem, w miarę możliwości pozamykaj zwierzęta domowe i hodowlane, trzymaj pod ręką przygotowane latarki oraz dodatkowe baterie, nie dotykaj kranu oraz kaloryfera, nie korzystaj z telefonu stacjonarnego. istnieje zasada bezpieczeństwa zwana "30-30", która mówi, że jeżeli grzmot słychać po błyskawicy w odstępie krótszym niż 30 sekund, to należy szybko szukać bezpiecznego schronienia. "Pioruny bowiem mogą wyprzedzać burzę nawet o kilkanaście kilometrów i uderzyć, kiedy nie ma jeszcze chmur nad głową i ulewnego deszczu. Druga liczba 30 oznacza, że bezpiecznego schronienia nie należy opuszczać wcześniej, niż 30 minut po ostatnim słyszanym grzmocie. Niedocenianie nadchodzącego zagrożenia i przedwczesne uznanie, że burza już przeszła, są powodem szczególnego zagrożenia porażeniem" - ostrzega Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!